Labradory opis rasy, charakter, wady i zalety

Gdy myślimy o psie do domu z dzieckiem, często od razu na myśl przychodzi nam Labrador Retriever. Czy jest to jedyna zaleta tego psa? A jakie są jego wady? Po czym poznać rasowego labradora?

Labradory opis rasy, skąd pochodzi

Labradora retriever, jest to bardzo popularna rasa. Możemy go spotkać w filmach, reklamach, teledyskach… Nawet w bajkach dla dzieci pojawiają się psy przypominające labradory. Na ulicach coraz częściej pojawiają się ludzie właśnie z nimi. Co jest takiego w tej rasie, że tyle ludzi go pokochało?

Wyjątkowy labrador

Psy te są wyjątkowe pod wieloma względami. Mimo tego, że są duże, to są to naprawdę przyjacielskie psiaki. Ciężko znaleźć drugiego takiego, który byłby tak radosny i wesoły. Psy te są bardzo wyrozumiałe i cierpliwe, dlatego często są adoptowane przez rodziny z dziećmi. Jednak musimy pamiętać, by nie nadużywać tych cech! Mimo wszystko, labrador również w pewnym momencie może się zdenerwować. Poza tym, skoro bierzemy psa pod opiekę, to chcemy, by było mu jak najlepiej, a chyba nikt nie lubi być ciągnięty za ucho przez małe dziecko, nawet jeżeli je kocha. Właśnie labradory są bardzo oddane swoim opiekunom. Jeżeli chodzi o obcych gości, to labrador zaalarmuje swoich właścicieli głośnym szczekaniem, że przychodzi ktoś obcy, ale na tym zazwyczaj koniec. Pies ten po chwili zapomni, że go nie zna i radośnie będzie się witał.

Wygląd labradora

Labradory opis rasy nie byłby kompletny bez szczegółów ich wyglądu. Choć raczej wiele osób kojarzy te psy, to i tak warto je przybliżyć, by każdy był pewny. Labradory są dużymi psami o krótkiej sierści. Niestety bardzo linieją, co może być uciążliwe dla opiekunów. Mają średniej długości ogon. Uszy są oklapnięte. Labradory mają mocne kości, co widać szczególnie po ich łapach oraz szerokiej głowie. Dorosły labrador mierzy prawie 60 cm, a waży tyle co przeciętne 8 letnie dziecko – około 30kg. Jeżeli chodzi o umaszczenie psa, to występują one w trzech kolorach. Najbardziej popularne są biszkoptowe, ale spotkamy jeszcze labradora czekoladowego oraz czarnego. (Warto wiedzieć, że pierwsze labradory były przede wszystkim czarne).

Wady labradora

Czy ten pies ma jakieś wady? Ma szczególnie jedną. Żyje za krótko. Jak wszystkie duże psy żyje zazwyczaj około 14 lat. Niestety długo nie nacieszymy się naszym przyjacielem.
Musimy również pamiętać, że labradory, z powodu swego przyjaznego usposobienia, nie nadają się na psa stróżującego. Dlatego wraz z labradorem warto pomyśleć również o alarmie.
Psy te potrzebują każdego dnia około 2 godzin potężnej dawki ruchu. Jeżeli nie będziemy w stanie im tego zapewnić, to pomyślmy o innym psie, który będzie czuł się przy nas dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *