Rasy małych piesków

Chciałbyś małego pieska rasowego, ale zbytnio nie wiesz jakie są rasy małych piesków? Albo nie potrafisz znaleźć idealnego psa dla siebie? My ci pomożemy i wskażemy kilka naprawdę interesujących ras małych psów.

Rasy małych piesków

Pinczer miniaturowy
Popularny ratlerek jest znany z wyglądu. Mały, energiczny piesek, zwykle o czarnym umaszczeniu z podpalanymi częściami od dolnej strony – brzuszek, dół pyszczka.
Są bardzo szczekliwe, więc trzeba się dobrze zastanowić zanim zakupi się je do mieszkania lub do osiedla domków jednorodzinnych. Mają w dodatku ciężki charakter – są uparte i lubią stawiać na swoim.
Najlepiej sprawdzi się dla osób aktywnych, które szukają małego towarzysza oraz dla osób już nieco doświadczonych, jeśli chodzi o tresurę.

Yorkshire terrier
Popularne yorki to jedne z bardziej charakterystycznych małych psów. Wiele z tego zawdzięczają swojemu wyglądowi, który jest naprawdę bardzo uroczy, ale również mylący. Swoją karierę bowiem psy te rozpoczęły od polowań na gryzonie. Z tego względu do tej pory pozostał im instynkt łowiecki. Dlatego trzymanie go w roli jedynie pieska do przytulania może być dla niego szkodliwe.
Uwielbia zabawy, jest energiczny i często kopie jeśli się nudzi. Dlatego warto zainteresować się tą rasą, jeśli szukasz wesołego kompana, z którym będziesz mógł się bawić, ale też usiąść i pogłaskać.

Pudel miniaturowy
Mała wersja pudla, czyli kędzierzawego psa o niezwykle eleganckim wyglądzie. Jednak ten fantazyjny wygląd nie zmyli cię co do charakteru tego psiaka. Jest to bardzo inteligentny pies, który lubi spędzać czas na świeżym powietrzu na różnych aktywnościach. Dzięki temu jest łaty w szkoleniu oraz przyjazny wobec dzieci.
Dodatkowo, jego sierść to tak naprawdę włosy, które nie alergizują. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Jamnik
Charakterystyczne psy, o krótkich nogach i bardzo wydłużonym ciele. Są to aktywne, wesołe psy, które uwielbiają zabawę i ruch. Mimo swojego rozmiaru są bardzo uparte i odważne – nie zawahają się ruszyć na pomoc swoim właścicielom.
Istnieją jamniki krótkowłose i długowłose, przy czym oczywiście, długowłose wymagają wizyt u fryzjera i częstego czesania.
Idealny pies dla średnio aktywnej osoby, uwielbiającej bawić się z psem.

Shih tzu
Idealny pies do towarzystwa – ufny, czuły i bardzo towarzyski. Mają uroczy wygląd i usposobienie. Uwielbiają spędzać czas z właścicielem na spacerach i zabawach. Czasami są jednak niezwykle uparte i trudne w opanowaniu.

Chihuahua
Mówiąc o małych psach, nie można zapomnieć o tej najmniejszej rasie psa. Jednak jego rozmiar nie przeszkadza w tym, aby było to prawdziwy wulkan energii, gotowy na wiele zabaw i spacery, podczas których będzie chodził po ziemi.
Jednak nie radzimy kupować go, jeśli w domu są małe dzieci. Sam pies może niewiele im zrobi, ale one mogą nie być wystarczająco ostrożne w stosunku do niego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *