Prawidłowe żywienie psów

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. To jego towarzysz, opiekun, towarzysz zabaw i aktywności fizycznej. Nie ma się więc czemu dziwić, że tyle osób decyduje się na przygarnięcie psa i zapewnienie mu stałej opieki. Niezależnie od tego czy przygarnie się psa rasowego czy nie, o każdego pieska trzeba należycie zadbać. Trzeba mu zapewnić warunki do spania, wypoczynku wciągu dnia, aktywności fizycznej i zabawy. Trzeba też należycie zadbać o jego wyżywienie.

Karma dla dorosłych psów od kiedy?

Z pewnością każdy doświadczony opiekun psa wie, że psa nie można karmić byle czym. Kiedyś praktykowało się podawanie psom resztek z obiadu i suchego chleba, jednak to nie jest odpowiednie żywienie dla żadnego psa. Przez nieodpowiednie żywienie pies może się pochorować, dlatego bardzo ważne jest zakupienie dla niego odpowiedniej karmy. Inną karmę podaje się młodym szczeniętom a inną psom dorosłym. Także i dla psich staruszków przygotowano specjalną karmę, która zaspokoi ich wszystkie potrzeby. Karma dla dorosłych psów od kiedy?, to pytanie nurtuje wiele osób. Karmę dla psów dorosłych podaje się psom po skończeniu przez nich pierwszego roku.

Jaka karma jest najlepsza dla dorosłych psów?

Dorosły pies ma specyficzne potrzeby żywieniowe. Jedzenie, które spożywa powinno być konkretne, dopasowane do jego wieku, wagi i indywidualnych potrzeb. W dzisiejszych czasach wiele psów ma uczulenie na nie które składniki psiej karmy, dla takich psów przygotowano specjalną karmę antyalergiczną. Karma dla zwierząt ma dostarczać witamin i składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, tak by pies miał dużo energii, siły, miał zdrowe zęby i odpowiednią kondycję.

Jak często karmić psa?

Częstotliwość karmienia psów zależy od wielu różnych czynników. Nade wszystko należy zwrócić uwagę na wiek psa, jego wagę, rasę i styl bycia. Jednym z najważniejszych czynników jest oczywiście waga psa. Jeśli waży on zbyt dużo, powinien dostawać dietetyczną porcję karmę, jeśli zaś waży za mało, jego porcja powinna być niewielka, ale powinna być podawana psu często w ciągu dnia. Karmić psa można mokrą i suchą karmą w zależności od tego co pies lubi. Warto też pamiętać o tym, że pies musi mieć stały dostęp do czystej i świeżej wody w dzień i w nocy. Można dodatkowo dorosłym psom podawać specjalne witaminy na mocne kości i zęby czy na gładką sierść, ale to już zależy od indywidualnych preferencji i życzeń weterynarza. Jeśli ma się problem z wyborem odpowiedniej karmy dla swojego pupila, można się poradzić weterynarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *