Dogo Argentino – odważny i silny pies myśliwski

Dogo Argentino – wspaniały i oddany pies myśliwski

Czworonogi towarzysze są częścią naszego życia już od wieków. Od wieków wykorzystywane są także do różnych celów. Wśród ras psów dominujących na poluj gwiazdą bez dwóch zdań jest Dogo Argentino – odważny i silny pies myśliwski.

Historia i pochodzenie rasy

Dogo Argentino to pies myśliwski pierwotnie hodowany w Argentynie. Rasa ta powstała w 1928 roku z połączenia kilku ras, m.in. bulldoga angielskiego, mastifa, charta oraz teriera. Początkowo przeznaczony był do walk z ważami, pumami oraz dzikimi psami, jednak później stał się także psem myśliwskim.

Cechy charakterystyczne

Dogo Argentino to pies o silnej budowie ciała i wspaniałym temperamentem. To czworonóg bardzo odważny i pełen energii. Jest to pies lojalny i przyjacielski wobec swego opiekuna, ale jednocześnie bardzo aktywny i potrzebujący dużo ruchu oraz zajęć.

Dogo Argentino jako pies myśliwski

Dogo Argentino to pies myśliwski wykorzystywany w okolicach lasów i gór w celu polowań na dzikie zwierzęta. Należy zaznaczyć, że pies ten jest wysoko wyspecjalizowany i wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Dogo Argentino to doskonały myśliwy, ponieważ posiada nie tylko silne barki i szyję, ale także dobrze rozwinięty węch oraz skuteczne podejście do zdobywania łupów.

Zdrowie i pielęgnacja

Dogo Argentino to pies, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wymaga regularnego czesania oraz kąpieli, ponieważ ma skłonność do alergii skórnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na higienę uszu oraz zębów. Dodatkowo, Dogo Argentino jest rasą podatną na wiele schorzeń, takich jak np. dysplazja stawów czy ciężkie infekcje.

Podsumowanie

Dogo Argentino to wspaniały pies myśliwski o wyspecjalizowanych zdolnościach i niezwykle silnej budowie. To idealny towarzysz dla miłośników aktywnego stylu życia oraz dla myśliwych, którzy szukają silnego i oddanego psa. Jednak ze względu na swą silną fizjologię wymaga on odpowiedniej opieki i zadbania o zdrowie całego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *