Rasy małych psów z włosami

Psy są świetnymi kompanami dla dzieci i starszych. Mimo, że nie potrafią mówić, często pomagają nam bardziej niż rozmowa i lepiej dzięki nim znosimy wszelkie kłody rzucane przez los pod nogi. Jednak nie każdy może cieszyć się z psa, na przykład alergicy, którzy mają uczulenie na sierść.
Chyba że wkroczą psy z włosami. W dodatku małe, które są urocze, nie przeszkadza im mała przestrzeń w mieszkaniu, czy niewielki dom, a ponadto znacznie mniej uczulają.
Oto małe psy z włosami rasy, które pokochacie.

Małe psy z włosami rasy

Yorkshire terrier
Yorki to bardzo popularne psy. Kto oparłby się tym małym, uroczym pieskom? Jednak oprócz wyglądu mają również inne cechy, za które pokochacie je jeszcze bardziej.
Oczywiście ich sierść to tak naprawdę włosy. Jednak to ich charakter sprawia, że tak wielu je kocha.
Pomimo wyglądu przytulanki, yorki to mali łowcy. I to dosłownie, bo kiedyś wykorzystywano je do polowań. Obecnie są to typowe psy do towarzystwa, ale instynkt łowcy pozostał. Dlatego trzeba zapewnić im solidną dawkę ruchu, wymyślać kreatywne zabawy – są bardzo inteligentne i jedną zabawą mogą się znudzić – i przede wszystkim traktować jak psy. To znaczy kochać i głaskać, ale nie nosić w torebce, czy na rękach cały dzień.

Shih tzu
Kolejne, niezwykle piękne psy, które są marzeniem wielu psiarzy. Oprócz tego, że ich piękne włosy układają się w piękne kaskady, tworząc obrazek tego uroczego psiaka to zaskarbiają nasze serca swoją inteligencją i niezależnością. Są to bowiem psy idealne dla osoby pracującej. Nie zaczną się narzucać i zwracać na siebie uwagę, tylko z godnością poczekają na czas, gdy w pełni oddamy im swoją uwagę. Dodatkowo świetnie czują się w pobliżu dzieci i innych zwierząt.

Pudel
Pudle, dokładniej jeśli chodzi o tę listę to miniaturowe, ale tyczy się bezwzględnie każdego rozmiaru tych piesków. Są zawsze na liście najinteligentniejszych psów świata – według wielu zajmują drugie miejsce. Są zawsze na liście najpopularniejszych psów oraz najpiękniejszych – nie ma co się oszukiwać pudel to pies stworzony na wystawy.
Teraz dopisujemy kolejną listę z włosami.
Towarzyskie psy, które kiedyś brały udział w polowaniach, teraz są świetne dla rodzin z dziećmi. Niezwykle inteligentne, z doskonałą pamięcią i łatwe w szkoleniu.

Basenji
Rasa zdecydowanie najmniej znana, spośród wymienionych. Szkoda, bo to świetne, energiczne, wesołe, skore do zabawy psy. Są jednak mało ufne w stosunku do obcych, co warto mieć na uwadze, gdy mamy gości. Trzeba też pamiętać o tym, że wyją. Szczekanie nie jest u nich częste, za to wycie jak najbardziej.
Jest to jednak jedyna niedogodność, gdyż są to niezwykle wdzięczne psy, łatwe w opiece oraz pielęgnacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *