Psy berneńczyki – to warto wiedzieć

Szukasz kandydata na idealnego domowego pupila? Lubisz zwierzęta i pragniesz zyskać dobrego kompana? Warto zdecydować się na zakup psa berneńczyka, który na pewno dotrzyma Ci towarzystwa. Więcej informacji na temat psów tej rasy znajdziesz poniżej.

Psy berneńczyki

Psy berneńczyki to zwierzęta bardzo towarzyskie i przyjacielskie. Przywiązują się bardzo do ludzi i lubią spędzać z nimi czas w sposób aktywny. Berneńczyki są bardzo czujne i odważne, doskonale sprawdzają się jako towarzysze nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci.
Pies berneński jest spokojny, ale jednocześnie wesoły i przyjazny. Chociaż jako szczeniak może okazać się nieco niezdarny i bardzo żywiołowy, z biegiem czasu jego temperament staje się bardziej umiarkowany.
Warto pamiętać, że psy tej rasy nie sprawdzą się jako bywalec kojca w ogrodzie. Berneńczyk musi mieć swobodny dostęp do dużej przestrzeni.
Pies tej rasy okaże się dobrym kompanem również dla dzieci. Berneńczyki są opanowane, spokojne oraz cierpliwie, dlatego nawet najmniejsze pociechy mogą się z nimi zaprzyjaźnić. Warto jednak pamiętać, że pozostawianie małych dzieci jedynie w towarzystwie psa, nigdy nie jest dobrym ani rozsądnym towarzystwem. Pamiętaj, że jako opiekun to na Ciebie spada odpowiedzialność za małego człowieka.
Jeśli chodzi o tresurę, psy tej rasy nie powinny być problematyczne. Raczej chętnie podejmują współpracę z opiekunem, szczególnie jeśli chodzi o samice. Psy tej rasy nie lubią siedzieć bezczynnie, cenią natomiast ruch i wyzwania.
Berneńczyki są dosyć kosztowne w utrzymaniu, ich sierść wymaga również zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli jest to dla Ciebie problemem, rasa ta okaże się w Twoim przypadku nieodpowiednia. Warto jednak pamiętać, że berneńczyki to rasa pełna zalet. Są bardzo rodzinne, przyjacielskie, inteligentne. Nie mają problemu z przebywaniem w towarzystwie innych zwierząt.

Zakończenie

Berneńczyk to jedna z bardziej popularnych ras. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż są przyjacielskie i doskonale nadają się zarówno jako towarzysze singli, par czy rodzin z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że jak każda inna rasa, bernańczyki mają określone wymagania. Przed zakupem warto zastanowić się, czy jest się w stanie zapewnić psu odpowiednie warunki do życia. Pamiętaj również, aby decydować się na zakup jedynie ze sprawdzonej hodowli. Jeśli podczas poszukiwań trafisz na wzbudzające podejrzenia ogłoszenie, warto taki fakt zgłosić do odpowiednich służb, które zajmą się wyjaśnieniem sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *