10 największych psów

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Choć o tych 10 rasach można powiedzieć “najwięksi” przyjaciele człowieka.

Oto 10 największych psów na świecie.

 

10. Wilczarz irlandzki

Psy, które kiedyś pomagały w polowaniu na wilki, muszą być wielkie. I do tego bardzo cenione. Kiedyś były to psy niemal królewskie, możliwe do hodowania jedynie przez wielkich możnowładców.
Mają niezwykłą inteligencję przodków i ich siłę. Są również niezwykle przywiązane do właściciela. Te prawie metrowe zwierzaki to tak naprawdę świetni kompani, bardzo przyjacielscy i towarzyscy.
Uwielbiają ruch i dużo wolnej przestrzeni do biegania.

9. Leonberger

Niezwykle spokojny i opanowany pies, zaskakująco przyjazny i oddany wobec ludzi, którzy okazują mu ciepło. Jest to prawdziwy rzep wobec swojego właściciela, którego nie opuszcza nawet na krok.
Mimo rozmiarów jest bardzo ostrożny i opiekuńczy w stosunku do dzieci. Ze względu na rozmiar i charakter ta rasa psa idealnie nadaje się do roli stróża domu właściciela. Czasami spotyka się również te psy jako tropicieli i pomoc dla ratowników.

8. Bernardyn

Bernardyn, któż by nie kojarzył psa, tak często pokazywanego z przewieszonym procentowym pakunkiem ratownika górskiego?
Jednak odkładając pop-kulturę na bok – jaki jest bernardyn? To olbrzym o usposobieniu prawdziwego baranka. Kilkadziesiąt kilogramów miłości skierowanej ku mniejszym i większym, stale poszukująca towarzystwa. Jego wrodzona łagodność i opiekuńczość sprawia, że to świetny pies stróżujący.

7. Mastif angielski

Rasa dość walecznych psów, które w przeszłości polowały na niedźwiedzie. Niezwykle odważne, a przy tym eleganckie i silne psy. Przy czym mają ogromne pokłady cierpliwości do dzieci. Wierni kompani, nieufni wobec każdego obcego w zasięgu wzroku. Wspaniały przyjaciel całej rodziny, odwiedzający się miłością poprzez stróżowanie wokół domu.

6. Cane Corso

Psy, które muszą być w centrum uwagi i nieznoszące samotności. Duży pieszczoch, jednak z drugiej strony pies niezwykle odważny i silny. Jeśli w domu są dzieci możecie uznać, że ten pies to jego niańka. Pójdzie krok w krok za obcym człowiekiem, który zbliży się do malucha. Mocno przywiązuje się do rodziny, jednak jego tresura może być długa i wyczerpująca.
Nie mniej jednak często spełniają się jako psy tropiące lub policyjne.

5. Nowofundland

Jest to ogromny pies, ale nie nada się na stróża. To “psia niania”, łagodna i towarzyska niezależnie od tego kto podejdzie. Szybko przekonuje się do ludzi, lubi towarzystwo innych zwierząt.
Potrzebuje dużo ruchu i wolnego miejsca do biegania oraz właściciela, który poświęci mu dużo czasu. Sprawdzony pies tropiący.

4. Dogue de Bordeaux

Nie ma lepszego określenia na tego psa niż starożytny wojownik, który przeszedł na emeryturę. Przodkowie tej rasy walczyli w starożytnych armiach, zaś obecne psiaki to psy do towarzystwa dla rodzin. Uwielbiają pieszczoty, są spokojne ale lubią być w centrum zainteresowania.
Ze względu na rozmiar jego kontakty z dziećmi powinny odbywać się pod okiem dorosłych. Jednak jeśli chodzi o charakter to nie powinien on ich skrzywdzić.
Potrzebuje dużo ruchu.

3.Chart szkocki

Pies, który wobec ludzi jest bardzo wyrozumiały, opiekuńczy i spokojny, ale widząc mniejszą zwierzynę budzi się w nim instynkt łowcy. Dlatego potrzebują stanowczego treningu, który pomoże im kontrolować instynkty łowieckie.
To pies stworzony dla ludzi, którzy lubią ruch i aktywność na świeżym powietrzu.

2.Mastif neapolitański

Wiekowa rasa znana jeszcze Sumerom. Pomagały w polowaniach na duże drapieżniki, obecnie spełniają się jako stróże i towarzysze rodzin. Silnie przywiązują się do otoczenia, nienawidzą zmian. Są krnąbrne i w dużym stopniu niezależne.
Uwielbiają ponad to gryźć rzeczy w zasięgu wzroku lub je ślinić, jeśli nie ułożymy ich za szczeniaka. Mimo wszystko to oddany pies, który nie zawaha się zaatakować w obronie swojego właściciela.

1. Dog Niemiecki – Największy pies świata

Znany wszystkim jako Scooby-Doo, dog niemiecki to dostojny i lojalny pies o przyjacielskim usposobieniu. Pies przywiązany do właściciela, źle znoszący samotność i nieufny wobec wszystkich obcych.
Dobry stróż, ale trzeba się liczyć się z tym, że nie zareaguje od razu a po chwili, gdy intruz złamie jego cierpliwość.

Tak oto prezentuje się zestawienie 10 największych psów na świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *