Pies na małej przestrzeni? Oto idealne propozycje spokojnych psów do bloku

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak nie każdy pies, pasuje do każdego człowieka lub precyzyjniej do warunków jakie może mu dać. Tak więc człowiek aktywny, który większość czasu spędza na dworze wybierze sobie psa husky, lub labradora, osoba z dużym podwórkiem może mieć duże psy jak bernardyn lub mastiff. Jaki zaś może być spokojny pies do bloku?

Spokojny pies do bloku – cechy

Pies, który ma mieszkać w bloku powinien mieć odpowiednie cechy. Po pierwsze w tym przypadku rozmiar ma znaczenie. Duży pies może mieć problemy z dostosowaniem się do małej przestrzeni w bloku. Nawet mimo spacerów, jednak większość standardowego dnia będzie spędzał w mieszkaniu.
Po drugie, najlepiej aby był to pies w miarę cichy. Oczywiście szczenia w pewnym stopniu da się oduczyć psa, np żeby nie szczekał słysząc windę, czy samochody pod oknem. Trzeba pamiętać, że szczekanie psa może przeszkadzać sąsiadom, a tego byśmy nie chcieli.
Po trzecie, najlepiej aby pies do bloku był albo średnioaktywny albo typowo kanapowy. Dlaczego psy bardzo aktywne nie są dobrym pomysłem w bloku? Bo zwykle trudno się im wybiegać. Nawet długie spacery nie oddadzą im czasu, które mogłyby wybiegać same na podwórku. Chyba, że mamy do dyspozycji działkę, na którą często jeździmy. Wtedy warto się nad tym zastanowić.

Spokojny pies do bloku – rasy

Oto kilka ras psiaków, które spełniają postawione wyżej wymagania i bardzo często są wybierane, jako psy właścicieli mieszkających w bloku.
Yorkshire Terrier
Typowy piesek kanapowy. Waży maksymalnie do 3 kilogramów. Lubi otoczenie ludzi, szybko się dostosowuje do nowych warunków. Pocieszny pies, który zawsze dotrzyma towarzystwa swojemu właścicielowi. Nie jest typowym szczekaczem – szczeka rzadko i tylko w naprawdę emocjonujących dla niego momentach.
Maltańczyk
Śnieżnobiała, puchata kulka z jedwabistą sierścią. Co najważniejsze praktycznie jej nie gubi – martwe włosie wychodzi podczas pielęgnacji zwierzaka. Tu jest niestety jedyny możliwy problem tej rasy, gdyż pielęgnacja jest niezwykle czasochłonna i często może wymagać fryzjera. Jednak piesek oddaje to miłością, oddaniem i faktem, że jest bezpiecznym towarzyszem nawet dla alergików.
Cavalier King Charles Spaniel
Piękny, niemal królewski pies o niezwykle przyjaznym usposobieniu. Uwielbia ludzi i rzadko kiedy na nich szczeka. Jest bardzo karny i łatwy w szkoleniu.
Buldog angielski
Jest to co prawda już większy pies – waga może się wahać od 16 do 25 kilogramów – jednak jego charakter sprawia, że idealnie nadaje się do mieszkania w bloku.
Jest sympatycznym kanapowcem, który najlepiej czuje się w małej, dobrze sobie znanej przestrzeni. Jednak jest to pies, który jak kot znajdzie słabostki opiekuna i zacznie je wykorzystywać na swoją korzyść. Bo jak odmówić tym proszącym, smutnym oczom?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *