Pies a samotność: Jak zapewnić mu towarzystwo i wygodę w twoim nieobecności

Pies a samotność: Jak zapewnić mu towarzystwo i wygodę w twoim nieobecności

Wielu właścicieli psów odczuwa zaniepokojenie, gdy opuszczają swoje czworonogi na dłuższy czas. Wszyscy wiemy, że psy są stworzeniami towarzyskimi i potrzebują stałej interakcji z ludźmi i innymi zwierzętami. Kiedy zostają sami w domu, mogą czuć frustrację, lęk, a nawet depresję. Właściciele psów powinni jednak wiedzieć, że istnieją sposoby, aby zapewnić swojemu pupilowi towarzystwo i wygodę w przypadku swojej nieobecności. Oto jak to zrobić.

 1. Zapewnij psu odpowiednią przestrzeń
  Ważne jest, aby pies miał swobodny dostęp do wody, jedzenia i swojego łóżka. Odizoluj także strefy, które są niebezpieczne dla psa, takie jak kuchnia ze zbyt wysoką temperaturą lub łazienka, która zawiera niebezpieczne substancje chemiczne. Zapewnienie psu przestrzeni i bezpieczeństwa zminimalizuje stres i poprawi jego komfort.

 2. Rozważ zatrudnienie profesjonalisty
  Jeśli twój pies po prostu nie może przestać szczekać, zniszczył już twoje meble lub jest zbyt zależny, zdecyduj się na wynajęcie profesjonalnego opiekuna psów. Taki opiekun może przebywać z twoim psem w ciągu dnia, zapewniając mu nie tylko towarzystwo, ale także dajac mu potrzebny spacer i zabawę.

 3. Zabawki, gry i jedzenie
  Twoje pies lubi zabawki i gry, które angażują jego umysł i ukierunkowują jego energię. Dog Treat Puzzle Toys lub inny interaktywny gadżet może pomóc w redukcji stresu i zachęcić do samodzielnego spędzania czasu. Dodatkowo, posiadanie dostępu do jedzenia w sposób kontrolowany pomoże w utrzymaniu psa w spokoju, kiedy opuszczasz go na dłuższy czas.

 4. Uaktualnij środowisko dla Twojego Psa
  Zmiana otoczenia w pozytywny sposób może poprawić nastrój psa. Otwarte okna lub furtki odblaskowe, które pozwalaja na bezpieczny wypoczynek w ogrodzie, mogą zostać dodane w celu zwiększenia komfortu i poczucia bezpieczeństwa Twojego psa.

 5. Pozostaw mu zapachy i dźwięki swojej obecności
  Pozostawienie psa w domu bez twojego towarzystwa jest znacznie łatwiejsze, gdy pozostawiasz mu trochę twojego zapachu; np. rzeczy, których używałeś lub twoich ubrań. Możesz pozostawić także włączony telewizor lub radio, które pomogą w utrzymaniu spokojnego tła dźwiękowego dla Twojego psa.

Podsumowując, opuszczanie Twojego psa na kilka godzin nie musi być traumatyczne dla Twojego pupila. Dla wielu psów, prywatność i możliwość samodzielnego spędzania czasu może być korzystne i doda im niezależności. Jednak zapewnienie odpowiedniej przestrzeni, zabawek, jedzenia i czasu z profesjonalnym opiekunem to wszystko, co możesz zrobić, aby zapewnić swojemu psu towarzystwo i wygodę w twojej nieobecności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *