Nie wiesz na jakiego psa do domu się zdecydować? Oto rozwiązanie!

Pies w domu to duże wyzwanie. Trzeba przecież wyznaczyć mu miejsce na legowisko, na jedzenie, pamiętać aby wychodzić z nim na spacery, odpowiednio ułożyć zanim zacznie niszczyć meble a i trzeba wziąć pod uwagę gabaryty i szczekliwość psa, zwłaszcza jeśli mieszkamy na osiedlu.
Dlatego też, aby rozwiązać ten problem przedstawiamy listę. Jaka rasa psa do domu podpasuje Tobie?

Buldog francuski

Powszechnie znany, niewielki przyjazny pies. Ma wspaniałe usposobienie, jest cierpliwy i lubi się bawić. Świetnie więc nadaje się dla rodzin z dziećmi. Bardzo szybko uczy się nowych sztuczek, dzięki czemu jest przyjemny w tresurze.
Jednak trzeba pamiętać o tym, że bardzo źle znosi samotność i nie powinien długo zostawać sam.

Coton de tulear

Typowy pies domowy. Niewielki, towarzyski i przyjazny otwarty na każdego w domu. Prawdziwy wulkan energii, który uwielbia się bawić i chodzić na spacery. Jednak podobnie jak buldog nie znosi samotności. Dodatkowo jego sierść wymaga czasochłonnej i skomplikowanej pielęgnacji.

Maltańczyk

Biały piesek, który jest typowym przedstawicielem ras do towarzystwa. Doskonale czuje się wśród ludzi. Uwielbia być w centrum uwagi, głaskany i przytulany. Dobrze też czuje się podczas czesania, co jest wymagane przez jego sierść. Z drugiej strony ta wymagająca sierść to kolejna jego zaleta. Dzięki niej uważany jest powszechnie za idealnego psa dla alergików, gdyż praktycznie jej nie gubi i nie uczula.

Golden retriever

Jeśli mowa o psach domowych to nie może zabraknąć tu tej rasy. Golden retriever to chyba jedna z najpopularniejszych psów dla rodzin. Bardzo przywiązuje się do rodziny, ma przyjacielskie usposobienie i jest bardzo cierpliwy wobec dzieci.
Jednocześnie potrzebuje dużo ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Najlepiej jest więc posiadać duży ogród przy domu, mieć gdzieś działeczkę lub wychodzić z nim na dość długie spacery.

Berneńczyk

Jeśli masz trochę ziemi jak na przykład duże podwórko lub nawet własne gospodarstwo berneńczyk to strzał w dziesiątkę. Wesołe, towarzyskie psy, niezwykle posłuszne i bardzo przywiązane do właściciela. Nie lubią być same, ale są za to wyrozumiałe i niezwykle cierpliwe wobec dzieci. Trzeba jednak zwracać uwagę na ich gabaryty i siłę, z której często same nie zdają sobie sprawy.

Jaka rasa psa do domu?

Żeby dobrze wybrać rasę psa do siebie musisz przede wszystkim określić co najlepiej do Ciebie pasuje. Typowy pies kanapowy, a może bardziej aktywny psiak. Musisz często wychodzić z domu i zostawiać psa, czy raczej więcej czasu jesteś u siebie? Możesz pozwolić sobie na dużego psa, czy jednak wolisz małego pieska?
Musisz odpowiedzieć sobie na te pytania, zanim dokonasz wyboru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *