Wybieramy legowisko dla maltańczyka – jakie legowisko dla maltańczyka?

Kupując lub adoptując maltańczyka trzeba zadbać o wiele rzeczy. Odpowiednio zaopatrzyć się w odpowiednią karmę dla psa, szampony do jego włosów, szczotkę do czesania, zabawki i legowisko. Jednak jakie legowisko dla maltańczyka będzie odpowiednie? Czy są jasne wytyczne opisujące co powinien mieć pies w swoim posłaniu?

Jaki jest maltańczyk?

Żeby wiedzieć, czego potrzebuje maltańczyk, trzeba poznać samego psiaka. Ogólnie maltańczyki to bardzo ruchliwe, energiczne i towarzyskie psy. Wymagają również wiele uwagi ze względu na swoją kruchą budowę.
Najważniejszą są jednak trzy aspekty, mocno powiązane z charakterem pieska.
Po pierwsze – maltańczyki to psy towarzyskie, nie lubią samotności i odizolowania. Dlatego ich posłanie powinno być blisko ciebie, najlepiej w tym samym pokoju, niedaleko łóżka.
Po drugie – maltańczyki to pieszczochy. Uwielbiają się przytulać i zagrzebywać w pościeli, dlatego w ich legowisku powinien być miękki kocyk.
Ostatnia rzecz – maltańczyki to bardzo wrażliwe psy. Ich legowisko nie powinno być w miejscu gdzie jest przeciąg, a raczej gdzie jest ciepło i przytulnie. Wtedy też psiak łatwiej się zaaklimatyzuje i będzie chętniej przebywał w legowisku.

Jakie legowisko dla maltańczyka

Maltańczyki to dość ruchliwe psy – niektóre potrafią to okazywać nawet przez sen. Dlatego mimo wszystko legowisko dla nich powinno być odpowiednio duże. Najczęściej doradza się, aby do długości pieska doliczyć 20 centymetrów zapasu. Jednak mając szczeniaka trzeba też wziąć pod uwagę, że szybko rośnie, a zadowolony psiak, który się nie nudzi nie niszczy legowiska.
Można więc od razu kupić legowisko jak dla dorosłego psa i bardzo prawdopodobne, że posłuży ono wiele lat. Najlepszy wybór to legowisko o długości około 60 centymetrów. Wydaje się ono o wiele za duże, jednak kiedy włożymy do niego kocyk, a sam maltańczyk zacznie znosić zabawki okaże się, że jest w sam raz.

W przypadku maltańczyków ważna jest ich sierść. Mają długie włosy, które prawie nie wypadają, ale jednak w legowisku może ich być. Dlatego posłanie dla tego psa powinno mieć specjalną powłokę, którą można zdjąć i wytrzepać, a także spokojnie wyprać. Podobne warunki powinno spełniać wypełnienie posłania.

Ostatnia sprawa to bezpieczeństwo. Maltańczyki lubią się przytulać i otulać kocykiem. Czasami tworzą nawet małe kopce z pościeli lub koców, w których się chowają. Wygląda to uroczo, jednak posłanie powinno być do tego przystosowane. Inaczej piesek mógłby sobie zrobić krzywdę. Dlatego posłanie dla maltańczyka powinno mieć miękką poduszkę i wyższe otaczające ją poduszki. Dzięki temu pupil schowa się w kocyku, nie wywróci legowiska i będzie czuł się bezpiecznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *