Ile kolorów może mieć kot brytyjski?

Kot brytyjski. Zwierzę, które natychmiast przyciąga wzrok i pozostaje w pamięci na długo. Trudno bowiem zapomnieć widoku dużych, szeroko rozstawionych oczu, dużej głowy i futerka, które przypomina pluszaka. Co prawda, cały jego wygląd przypomina pluszaka, zwłaszcza jeśli pomyślimy, że mógłby być liliowy lub niebieski.
Tak niebieski kot, z natury bez farby. Albo liliowy…
Choć w sumie, kot brytyjski liliowy czy niebieski – czy to ma znaczenie?

Charakter i tryb życia kota brytyjskiego

Te piękne i majestatyczne koty uwielbiają spać. Jak większość pobratymców. Jednak przez fakt, że to kot, nigdy nie wiadomo, kiedy ze śpiącego pluszaka, zrobi się łowca gotowy na wszelką zabawę. Tylko, że ten kot nawet podczas zabawy wie co to wygoda i woli bawić się w domu, niż na dworze.
Ogólnie bardzo lubi ciepłe i miłe zakątki domowe, w których wygrzewa się i może spokojnie obserwować poczynania domowników.
Bądź też upominać się o ich głaskanie. A jest to bardzo przyjemne dla obu stron. Futerko tego kota jest niezwykle ciepłe, gęste i przyjemne w dotyku.
Tylko nie można się zapomnieć dotykając tego pluszu. Kot brytyjski bowiem często nie życzy sobie dodatkowych pieszczot przy głaskaniu jak przytulanie, czy dotykanie łapek.
Mimo wszystko to świetny towarzysz w domowym zaciszu.
Choć na początku nie będzie tak spokojny. Większość kociaków na początku uwielbia rozrabianie i aktywne spędzanie czasu. Nie możesz więc oczekiwać, że od razu będzie to spokojny towarzysz zimowych wieczorów.
Dopiero z czasem stanie się tak spokojny. Z czasem również stanie się dość samodzielny. Przestanie kręcić się pod nogami. Znajdzie swoje ulubione miejsca i z nich będzie obserwować działania podejmowane przez właścicieli. Pozostawianie go samego na dłużej w domu przestanie być problemem, a właściciele po powrocie prędzej zobaczą go spokojnie drzemiącego w słońcu, niż ubiegającego się o uwagę przy ich stopach.

Kot brytyjski liliowy czy niebieski czyli niezwykły wygląd

Mimo wszystko nie da się opisać tego kota bez poruszenia tematu jego niezwykłego wyglądu. Dokładniej zaś sprawę ujmując niezwykłego koloru futerka. Najbardziej powszechnie mówi się o dwóch kolorach – właśnie niebieskim i liliowym. Prawda zaś jest taka, że obecnie występuje 150 kolorów i odcieni jego futerka. Znajdziemy więc kota brytyjskiego liliowego, białego, dymnego, niebieskiego, czekoladowego, pręgowanego, jedno-, dwubarwnego. Hodowcy wyróżniają kody na wszystkie jego odcienie futerka w połączeniu z występującym kolorem oczu.
Tak, kolor jego oczu również może się różnić. Najpowszechniejsze są pomarańczowe, ale mogą być również bursztynowe, złociste, niebieskie, turkusowe lub zielone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *