Wyjątkowe koty brytyjskie

Ludzie dzielą się zwykle na miłośników psów i na miłośników kotów, chociaż zdarzają się domy gdzie można spotkać i jedne i drugie zwierzęta. Coraz częściej miłośnicy kotów decydują się na przygarnięcie rasowego kota. Jest mnóstwo ciekawych ras, którym warto się bliżej przyjrzeć, jeśli chce się wybrać odpowiednie zwierzę dla swojej rodziny. Koty mają różne charaktery i zachowania, wiele zależy właśnie od tego jakiej są rasy.

Kot brytyjski – koci król

Szukając ciekawego kota na pewno warto się zainteresować tym, jaki jest kot brytyjski. To bardzo majestatyczny kot o niezwykłym wyglądzie. Najczęściej jego sierść jest szarego umaszczenia, co wygląda bardzo efektownie. Koty te są uważane za jedne z najbardziej spokojnych kotów na świecie. Są bardzo przyjacielskie, lubią towarzystwo innych zwierząt, są oddane i wierne. Nie mają też większych potrzeb, co również warto podkreślić. Ich sierść jest bardzo krótka i gęsta, co stwarza wrażenie miłego puchu. Ich głowy są okrągłe a pyszczki mają bardzo przyjemny wyraz.

Wychowanie kota brytyjskiego

Wychowanie kota brytyjskiego wcale nie jest trudne ani skomplikowane. Nie generuje też wysokich kosztów, bo koty te nie są wybredne pod żadnym względem. Miłośnicy kotów bardzo sobie cenią tą rasę, bo jest ona naprawdę wyjątkowa. Koty brytyjskie mają łagodne usposobienie i chętnie się bawią. Warto więc przygotować dla nich miejsce, w którym będą mogły się swobodnie bawić i pod żadnym pozorem nie powinno się ich wypuszczać samych na dwór, bo może to być dla nich niebezpieczne. Przynajmniej raz w roku należy się z takim kotem udać do weterynarza na kontrolę i szczepienie przeciwko różnym popularnym dla tych kotów chorobom. W ten sposób pilnuje się swojego kota i dba o jego zdrowie.

Co lubi jeść kot brytyjski?

Koty brytyjskie jak już powyżej wspomniano nie są wybredne, wręcz przeciwnie zjedzą wszystko co im poda właściciel. Jak każdy kot cenią sobie dostęp do czystej i świeżej wody, lubią też treściwą karmę pełną mięsa, bez sztucznych dodatków. Dzięki takiej karmie są zdrowie i mają dobrą kondycję. Dla kotów brytyjskich przygotowano specjalny rodzaj karmy, uwzględniający ich szczególne potrzeby żywieniowe. Warto poszukać właśnie takiej karmy lub zapytać o tą kwestię weterynarza, ten z pewnością doradzi jaka karma będzie najbardziej odpowiednia. Koty brytyjskie są bardzo ładne a do tego przyjazne, idealnie się dogadują z dziećmi i z dorosłymi, nie przeszkadzają im inne koty i psy, czy inne zwierzęta. Nie ma się więc czemu dziwić, że tyle osób wybiera właśnie tą rasę kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *