Portugalskie psy wodne – kilka ważnych informacji

Pies to jeden z najczęstszych wyborów, gdy potrzebny jest domowy pupil. Psy są przyjacielskie, oddane człowiekowi i mogą żyć nawet kilkanaście lat. Portugalskie psy wodne to rasa coraz bardziej popularna. Jaki ma charakter? Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Portugalskie psy wodne – najważniejsze informacje

Portugalski pies wodny jest średniej wielkości, mocnej budowy. Jego sierść jest falista albo kędzierzawa, gęsta. Psy tej rasy z pewnością można określić jako przyjazne i łagodne, a także inteligentne.
Portugalskiego psa wodnego można łatwo pomylić z pudlem. Jeśli chodzi o wygląd, a szczególnie rodzaj sierści, psy te są do siebie podobne.
Jeśli decydujesz się na takiego psa, warto pamiętać, że są one bardzo przyjazne i lubią przebywać w towarzystwie swojego właściciela. Oznacza to, że potrzeba odpowiedniej ilości czasu na opiekę nad zwierzakiem. Jeśli więc jesteś osobą, która ma wiele obowiązków i mało czasu, lepiej dobrze zastanów się, czy dasz radę opiekować się portugalskim psem wodnym.
Omawiana rasa to psy bardzo inteligentne, lubią się uczyć. Warto także wspomnieć o doskonale rozwiniętym zmyśle słuchu oraz węchu. Psy tej rasy są doskonałymi pływakami, jak można domyślać się biorąc pod uwagę nazwę rasy. Portugalski pies wodny to rasa, która często wykorzystywana jest w celi pomocy osobom niesłyszącym oraz w dogoterapii.
Jeśli Twoja przygoda z opieką nad psami dopiero się rozpoczyna, ta rasa powinna być odpowiednia. Nawet początkujący fan psów nie powinien mieć bowiem problemów z wychowaniem portugalskiego psa wodnego. Psy tej rasy uczą się szybko i raczej chętnie. Pamiętaj jednak, że ta rasa potrzebuje towarzystwa, ruchu i wyzwań. Trzeba także dbać o sierść zwierzaka, która jest dosyć wymagająca.

Zakończenie

Portugalski pies wodny to dobry przyjaciel człowieka. Z powodzeniem sprawdzi się w domu początkującego jak i bardziej zaawansowanego opiekuna. Psy tej rasy są mądre i chętne do zabawy, mają przyjazny stosunek do ludzi oraz innych zwierząt. To dobra rasa na początek przygody z wychowywaniem psów, warto jednak pamiętać o potrzebach tej rasy. Duża ilość ruchu i towarzystwa opiekuna to w tym przypadku podstawa. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że sierść tej rasy jest dosyć wymagająca w pielęgnacji. Jeśli jednak wiesz, że nie jest to dla Ciebie problemem, portugalski pies wodny na pewno stanie się Twoim dobrym przyjacielem i towarzyszem codzienności. Pamiętaj, aby kupować psy jedynie z zaufanych i sprawdzonych hodowli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *