Legowisko czy budka? Jaki domek dla psa w domu?

Nasi czworonożni przyjaciele dostają od nas co najlepsze. Zawsze pełna micha, świeża woda i długie spacery. Musimy jednak pamiętać, że poza tym pies powinien mieć wygodne legowisko, ale jakie ono powinno być? A może lepiej zainwestować i kupić mu domek?

Miejsce dla psa w domu

Małemu pieskowi zawsze będzie łatwiej wybrać miejsce niż większemu, który automatycznie zajmuje więcej miejsca. Często psy same wybierają swój kąt. Kładą się w takim miejscu, lubią tam przesiadywać. Jeżeli jest taka możliwość, to tam zróbmy jego legowisko, jeżeli nie, poszukajmy odpowiedniego miejsca. By miejsce takie było dobre, musi spełniać pewne warunki. Musi być ono spokojne. Najlepiej by człowiek nie wchodził tam , nie przechodził za często koło tego punktu. Pies musi mieć spokój i czuć, że to jest właśnie jego kąt. Psy często wybierają takie miejsce, by wszystko dobrze widzieć. Są to punkty obserwacyjne. Dobrze widzą czy ktoś wchodzi do mieszkania. Co dzieję się w danym pokoju.

Domek dla psa w domu, jaki powinien być

Choć, jak powszechnie wiadomo, psy najchętniej siedziałyby na naszych łóżkach, to trzeba przyszykować odpowiedni domek dla psa w domu. Jeżeli postawimy na prostotę, to możemy kupić samo legowisko. Najlepiej, gdyby można było ściągać z niego pokrowiec. Psy, mimo wycierania łap, często na nich wnoszą błoto. Tak samo lubią jadać kość na swym posłaniu. A w takich chwilach jedyne co zostaje, to przepranie legowiska. Na rynku mamy spory wybór, są kwadratowe, okrągłe, w serduszka, łapki, kostki – czego dusza zapragnie.

Alternatywą dla samego legowiska jest domek. Jest to coś na kształt budy, ale zazwyczaj z materiału. Dlaczego to może spodobać się psu? Psy lubią widzieć wszystko, ale czasem wolą być niewidzialne. Można zaobserwować, jak psiaki często siadają pod stołami, by spod nich bezpiecznie obserwować okolicę. Domek taki może być również z trwalszego materiału. Można spotkać drewniane domki, jednak starajmy się nie kłaść na ich daszkach niczego. Chyba nikt nie czułby się komfortowo, gdyby nad głową mu szurano szklankami czy talerzami. Taki domek można wykorzystać jako kwietnik. Na daszku stojąca roślina na pewno nie będzie sprawiała problemu naszemu czworonożnemu przyjacielowi.

Jeżeli dopiero zaopiekowałeś się psem, a chcesz na szybko dać mu legowisko, możesz wykonać je samo. Oczywiście takie legowisko czy domek DIY są raczej tymczasowe – nie wyglądają zbyt elegancko ani nie są trwałe. Jako legowisko możesz użyć jakiegoś nieużywanego przez siebie polara czy starej poduszki. Jeżeli natomiast Twój pies nie czuje się jeszcze pewnie, to możesz zrobić mu „budę” z kartonu. Poszukaj kartonu dostosowanego do wielkości psa, połóż otworem na bok, włóż tam legowisko i miejsce gotowe. Pies poczuje się spokojniej, a Ty uzbierasz pieniądze na domek marzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *