Ciekawe przyzwyczajenia zwierząt domowych

Każdy dom powinien tętnić życiem, jest to możliwe jeśli mieszkają w nim dzieci i zwierzęta. Do najbardziej popularnych zwierząt domowych można zaliczyć koty. W dawnych czasach koty żyły wolno, ludzie jedynie je dokarmiali. Obecnie wiele ludzi decyduje się na przygarnięcie kota na stałe, zapewniając mu stałą opiekę w swoim domu. Można się zdecydować na przygarnięcie kota rasowego albo nierasowego tak zwanego dachowca, wszystkie koty mają jednak swoje specyficzne nawyki i zachowania, o których warto się nieco więcej dowiedzieć, zanim się je zaadoptuje.

Koty domowe ciekawostki

Życie kotów wydaje się być mało skomplikowane i emocjonujące. Zdawać by się mogło, że one tylko śpią i jedzą. Nic jednak bardziej mylnego. Koty są bardzo energicznymi zwierzętami, które lubią się bawić i zajmować sobie czas na różne sposoby. Każdy miłośnik kotów powinien swój dom przygotować na zamieszkanie w nim kociego przyjaciela. Trzeba się zatroszczyć o legowisko, drapak, zakupić zabawki i stworzyć dla niego odpowiednie warunki do zabawy. Zachowanie kotów może się wydawać czasami irracjonalne i dziwne, jak każde zwierzę i kot ma swoje nawyki i przyzwyczajenia, charakterystyczne dla tej grupy zwierząt domowych. Dlatego warto spojrzeć na koty domowe ciekawostki i zapoznać się z kocią naturą.

Częste mycie się kota

Każdy kto ma małego lub dużego kota, może zauważyć, że ten bardzo często się myje. Ciekawostką jest to, że koty myją się kilkanaście razy na dzień i poświęcają się temu z wielkim wyczuciem. Przyczyny takiego zachowania są bardzo różne. Przede wszystkim kot myje się bo jest to zwierzę z natury bardzo czyste, nielubiące brudu i nieładu. Kot myje się również dlatego, by utrzymać odpowiednią temperaturę skóry, w ten sposób zapobiega przegrzaniu się i zmarznięciu. Dzięki stałej pielęgnacji kot unika ryzyka zachorowania na różne choroby, wyrównuje też w ten sposób swój naturalny zapach, szczególnie po długim głaskaniu.

Zrzucanie różnych rzeczy

Niektórzy uważają, że koty są złośliwe, bo często zrzucają różne rzeczy na ziemię przy okazji je niszcząc. Nie o to jednak chodzi w ich specyficznym dla niektórych zachowaniu. Koty lubią dużą przestrzeń, chętnie obserwują to co się dzieje w pomieszczeniu lub na zewnątrz z dużej wysokości. Jeśli więc nie stworzy się dla kota specjalnej “autostrady” z półek, które będą mu służyły do biegania i przesiadywania na nich, wtedy kot będzie wchodził na półki i przy okazji strącał różne rzeczy. Takim sytuacjom można więc łatwo zaradzić i to bez wykosztowywania się i denerwowania. Jeśli człowiek szanuje swoje zwierzę, to będzie szanować swojego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *