Sprawdź jak usunąć mocz kota

Koty zaraz obok psów są ulubionymi domowymi pupilami. Towarzystwo kota może być bardzo przyjemne, czasami jednak pupil może zaskoczyć swojego właściciela i to w niekoniecznie miły sposób. Jak usunąć mocz kota i nieprzyjemny zapach? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Sposoby na usunięcie moczu kota

Jeśli odkryjesz, że Twój pupil zostawił Ci niespodziankę na łóżku, kanapie lub innej powierzchni, nie zwlekaj ze sprzątaniem. Pamiętaj, że szybkie przystąpienie do działania zwiększa powodzenie całej operacji. Pierwszym krokiem powinno być usunięcie moczu, aby zapobiec jego wchłanianiu. W tym celu warto użyć ręcznika papierowego i osuszyć nim zanieczyszczoną powierzchnię jak najszybciej. Następnie warto przygotować pastę z sody oczyszczonej. Aby to zrobić po prostu wymieszaj kilka łyżek sody z odrobiną wody. Taką mieszankę nanieś na plamę i dokładnie wyczyść. Sodę usuń za pomocą odkurzacza i osusz czyszczoną powiechnię.
Innym skutecznym sposobem na mocz kota jest woda utleniona. Wymieszaj ją ze zwykłą wodą stosując proporcję 1:10 i nanieś na plamę. Następnie przetrzyj miejsce wilgotną ścierką i dokładnie osusz.
Jeśli mocz znajduje się na kocu, pościeli, firankach, czy innych podobnych materiałach, warto po wstępnym ręcznym oczyszczaniu wrzucić materiał do pralki. Pamiętaj, aby stosować się do instrukcji prania umieszczonej na metce czyszczonego materiału.

Gotowe produkty

Jeśli nie masz ochoty na tworzenie domowych mieszanek, możesz wykorzystać także gotowy produkt. Dobrej jakości neutralizator rozprawi się z plamą i jej zapachem w kilka krótkich chwil. Pamiętaj, aby stawiać na środki wysokiej jakości, które są skuteczne. Tego rodzaju neutralizatory możesz zakupić w stacjonarnych sklepach zoologicznych, bogatą ofertę znajdziesz także w sklepach internetowych. Pamiętaj, aby przed użyciem środka zapoznać się z instrukcją umieszczoną na opakowaniu produktu. Wybieraj środki przyjazne zwierzętom i środowisku. Jeśli Twój nos jest wrażliwy na zapachy, doskonale sprawdzi się neutralizator bezzapachowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *