Wyjątkowa rasa kotów

Koty to wyjątkowe zwierzęta, o ciekawym usposobieniu i sposobie bycia. Jest wiele ras kotów, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Każda rasa ma swoje specjalne wymagania i potrzeby, warto więc się czegoś więcej dowiedzieć o kocie, którego chce się przygarnąć. Szczególnie koty angielskie są bardzo ciekawe i mają wyjątkowe umaszczenie. Są jednak wymagające i trzeba im poświęcić sporo uwagi.

Kot rasa angielska

Koty angielskie inaczej zwane brytyjskimi mają bardzo specyficzny wygląd a głównie umaszczenie. Koty te występują wyłącznie w kolorze szarym, mają krótką sierść ale jest ona bardzo miękka, gęsta i puchata. Koty te wyrastają na wysokość około 30cm, ich waga nie przekracza raczej 8kg i to w przypadku kocurów, kotki są o wiele mniejsze. Nie są to największe koty rasowe ale do najmniejszych też nie należą. Te rasowe koty mogą żyć nawet 18 lat przy odpowiedniej diecie i stylu życia, będą więc świetnymi towarzyszami dla miłośników kotów. Koty te mają też charakterystyczny wygląd pyszczka i głowy, jest ona bardzo okrągła i puchata, zaś tęczówki mogą przybierać różne kolory, często jednak koty brytyjskie mają pomarańczowe oczy.

Jaki jest kot rasa angielska?

Koty brytyjskie są doskonałymi towarzyszami dziecięcych zabaw, są towarzyskie miłe i przyjazne. To wyróżnia je na tle innych ras, bo nie są one złośliwe ani nieprzewidywalne. Bardzo lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami, chętnie się dają pogłaskać i tolerują inne zwierzęta, w tym także psy. Są przyjacielskie, sympatyczne i łagodne, lubią się bawić i wypoczywać. Jak więc można zauważyć, to jedna z najłagodniejszych ras kocich, mało wymagająca i bardzo urocza.

Specjalne wymagania kotów brytyjskich

Kotki angielskie nie mają żadnych specyficznych wymagań. Są łatwe w wychowaniu, ich sierść nie jest zbyt wymagająca w pielęgnacji i nie mają dużych problemów zdrowotnych. Jedyne przypadłości jakie mogą się im przydarzyć to hemofilia, niedrożność kanalików nosowo – łzowych czy policystowatość nerek. Jednak przy odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej, a także przy systematycznych wizytach u weterynarza można uniknąć pojawienia się tych przypadłości. Przynajmniej raz w roku powinno się odwiedzać weterynarza w celach kontrolnych, w ten sposób dba się o swojego kota we właściwy sposób. Kota brytyjskiego należy zaadoptować wyłącznie z porządnej hodowli tych kotów, powinien on mieć rodowód i wszystkie istotne dokumenty potwierdzające jeg rasę. Za wszelką cenę należy unikać pseudohodowli kotów brytyjskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *