Wybieramy imię dla papugi

Papugi to popularne ptaki, które trzymamy w domu.

Rodzajów ich jest wiele, najczęściej decydujemy się na nimfy, faliste lub nierozłączki. Najciekawsze to papugi gadające takie ja żako, amazonka, ara czy kakadu.
Ptaki te są bardzo towarzyskie i lubią kontakty z opiekunami. Jeśli poświecimy im swój czas, możemy odpowiednio wyszkolić papugi. Mogą siadać nam na ramieniu, dać się głaskać czy jeść nam z ręki. Oswojone papugi nie będą musiały całe dnie spędzać w klatce, ale aktywnie uczestniczyć w życiu rodziny na wolności, a przy tym wniosą dużo radości w nasze życie.
Papugi są bardzo inteligentnymi zwierzętami. Z reguły znamy jedynie niektóre gatunki papug, ale na świecie istnieje ich aż 372. Większość z tych gatunków żyje w krajach tropikalnych. Wszystkie gatunki są jaskrawo ubarwione, a niektóre z nich dożywają ponad 80 lat. To jedyne ptaki, które potrafią chwytać pokarm pazurami i wkładać sobie do dziobu. Udomowione ptaki potrafią naśladować głos człowieka. Co ciekawe papugi są wszystkożerne, jedzą i zwierzęta, i rośliny. Zazwyczaj żyją w 20 – 30 stadach, a porozumiewają się między sobą za pomocą piór na ogonach i poprzez kucanie.

Jak nazwać papugę.

Imię dla zwierzaka to nie lada wyzwanie do właściciela. Najczęściej wybieramy imię dla psa czy kota i tu też bardzo często zastanawiamy się jakie imię będzie najbardziej pasowało do naszego pupila. Rzadko nadajemy imiona dla żółwia, rybek czy papug. Wiemy, że papugi mają doskonały słuch, więc jeśli będziemy do nich zwracać się po imieniu na pewno będą na nie reagować.
Wybierając imię dla naszej papugi, możemy wykorzystać jej zachowanie lub ubarwienie, ale również możemy wymyśleć bardziej oryginalne i fantazyjne imię. Papugi nimfy posiadają ciekawy wygląd, ponieważ na głowie dumnie dzierżą czubek z piór. I ze względu na swój wygląd możemy pokusić się o imię typowo rockowe np. Axel, Rocky, Fred, Gonzo, Ricky a może Elvis. Przykładów jest bez liku.

Imię należałoby nadać zgodnie z płcią naszego ptaka. Inne wybieramy dla samca, a inne dla samiczki.
Imię powinno być krótkie, dla samców wybierajmy imię, które składa się ze spółgłosek, a nie z samogłosek, ponieważ imię nie będzie wyraźnie brzmiało. Imię powinno również być łatwe do wymowy dla samego ptaka, ponieważ wiemy, że papugi uwielbiają naśladować ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *