Pies dog angielski charakterystyka

Pies dog angielski, czyli inna nazwa na buldoga angielskiego. Jest to rasa psa bardzo dobrze znana, choćby z wielu karykatur o Anglii, czy też z wielu kontrowersji.
Kiedyś bowiem ten pies, był zwykłym bywalcem psich aren walki. Obecnie jest zaś pupilem domowym.
Czym się charakteryzuje pies dog angielski?

Pies dog angielski wygląd

Buldog angielski ma bardzo charakterystyczny i groźny wygląd. Kwadratowa głowa, nie proporcjonalna w porównaniu do reszty ciała. Szeroka i typowo skrócona kufa przywodząca na myśl boksery. I oczywiście bardzo masywny tułów niczym u psiego kulturysty. Ten wygląd może powodować lekkie obawy.
Z drugiej jednak strony wzrok przyciągają fałdy na skórze. Najbardziej, kiedy patrzymy na małego buldożka, który przez nie wygląda troszkę nieporadnie. Przy dorosłych zaś fałdy nieco ocieplają ich wygląd, nadając im łagodniejszego wyrazu.
Wzorowo buldogi mają 25 -23 kilogramów, z czego większość to jego mięśnie.
Rasa ta nie występuje w odmianie miniaturki. Spotykane mniejsze buldogi, to po prostu mniejsze psy tej samej rasy.

Odnośnie sierści tego psa, jest ona krótka i przylegająca do ciała, ale jest miła w dotyku. Dominującym typem umaszczenia jest jednolite lub tak zwana maska. Jeśli chodzi o kolor najczęściej spotykamy białe z dużymi pręgowanymi łatami, czerwone, płowe i łaciate. Zaś najbardziej pożądane wśród hodowców są czarne, czarne podpalane i cieliste.

Charakter buldoga angielskiego

Sięgając w historię tego psa, możemy się dowiedzieć, że była to rasa niezwykle agresywna. Wykorzystywano je wszak do walk na arenach między sobą lub nawet bykami, czy pilnowania niewolników.
Jednak po latach straciły one agresywne skłonności. Obecnie są to znacznie łagodniejsze i bardziej opanowane psiaki rodzinne.
Pies dog angielski są znane jako spokojne, dobrze ułożone i bardzo wierne psy rodzinne. Bardzo dobrze czują się w otoczeniu dzieci, do których odnoszą się wyjątkowo łagodnie. Jednak sama waga psa sprawia, że warto mieć na oku malucha, który bawi się z tym psem.

Również świetnie czują się w otoczeniu innych zwierząt. Zwłaszcza, jeśli były przyzwyczajane do nich już od najmłodszych lat swojego życia.

W tych plusach trzeba jednak zauważyć jedno – buldogi angielskie nie lubią samotności. Bardzo przywiązują się do właściciela i jeśli w pobliżu nie ma innych znanych mu zwierząt czy ludzi może źle znieść rozłąkę. Nawet na kilka godzin zmiany w pracy, po powrocie możesz znaleźć zniszczone rzeczy, które pies gryzł z tęsknoty.
Dlatego trzeba je uczyć samotności już od małego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *