Jack Russell Terrier – opinie na temat psa

Jack Russel Terrier to pies, który coraz częściej podbija nasze serca. Któżby odmówił tak wesołemu i wspaniałemu zwierzęciu? Mały pies, o krótkiej sierści, z widocznymi na pierwszy rzut oka uszami, w charakterystycznym kolorze, najczęściej trio bieli, czerni i podpalanym. Jakie są te psy i jakie zbierają opinie?

Charakterystyka

Są to psy bardzo charakterystyczne pod kątem zachowania. Pies Jack Russell terrier opinie uroczego rozrabiaki bardzo sobie szanuje i o nią dba.
Potrafi pokazać swój temperament, przez co mniejsze i większe kłopoty niemal lgną do jego właściciela. Ale jak tu się złościć na taką żywiołową i pełną energii psinę z oczami niemal strzelającymi wesołością?
Zwłaszcza, że zapewniając mu odpowiednią ilość zabawy i rozrywek na co dzień wieczorami może być naprawdę spokojnym pieskiem, który nie rozrabia. Przynajmniej aż tyle co zwykle.

Jego charakter, mimo że łobuzerski, pozwala mu przyzwyczaić się do praktycznie każdych warunków, w jakie go wrzucimy. Czy to będzie duży dom z wielkim ogrodem na wsi, czy domek jednorodzinny na podmiejskim osiedlu, a nawet blok, jednak z opcją długich spacerów, jack russell sobie poradzi. I to nie tylko w kwestiach mieszkaniowych, ale też otaczających go ludzi. Jest bardzo towarzyski i ciągnie go do ludzi jak magnes.
Jednak niezależnie od sytuacji zawsze będzie to pies niezwykle oddany i przywiązany do właściciela.

Tylko tu też może pojawić się jego zazdrość. Jeśli właściciele mają dzieci, zwłaszcza mniejsze wymagające dużo opieki, pies może stać się o nie zazdrosny. Ponadto z natury rozbrykane russelly nie mają odpowiedniej delikatności w stosunku do dzieci. Taka kompilacja może nie wyjść dobrze.
Przy starszych dzieciach, w wieku szkolnym to już lepiej zadziała. Mało tego – pies będzie zachwycony, że ktoś będzie chciał się z nim bawić i podoła ilości energii jaką posiada.

Szkolenie

Wydaje się, że wyszkolenie takiego łobuziaka jest niemożliwe. Tu te psy zaskakują, bo w gruncie rzeczy są to psy posłuszne. Ich szkolenie daje wiele satysfakcji i radości obu stronom. Ponieważ są one inteligentne, nie ma problemu z nauką, które podejmują chętnie, ale szybko się nudzą powtarzaniem tego samego zadania. Dodatkowo potrzebują konkretnych komend, bo łatwo mogą się zdekoncentrować przez roznoszącą je energię.

Pies Jack Russell Terrier Opinie

Mimo jego łobuzerskiego stylu bycia i mocno widocznego temperamentu to psy, które zbierają pozytywne opinie. Są pełne energii, radości i bardzo inteligentne. Uwielbiają zabawę i przebywanie na świeżym powietrzu z nieco starszymi już dziećmi. Podbijają serca swoich właścicieli w zawrotnym tempie, sprawiając, że praktycznie nikt nie żałuje wyboru takiego psa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *