Yorkshire terrier – żywienie

Pomimo tego, że yorkshire terrier to mała rasa psa, wymaga ona delikatnego i specjalistycznego żywienia. Szczególną uwagę należy zwracać na to, co może jeść szczeniak, ile razy dziennie oraz w jaki sposób powinniśmy przyrządzać jedzenie. Przygotowując samodzielnie posiłek dla yorkshire terrier w domu należy pamiętać o odpowiednich proporcjach poszczególnych dań.

 

Prawidłowy zestaw powinien zawierać przede wszystkim mięso, które jest podstawowym źródłem białka. Najlepsze jest mięso wołowe, drobiowe, cielęce i jagnięce, a także dziczyzna bądź ryby morskie. Mięso i podroby powinny stanowić około 50% posiłku dla yorkshire terrier. Kolejnym istotnym składnikiem są warzywa, które stanowią źródło błonnika pokarmowego, witamin i soli mineralnych. York może jeść marchew i inne warzywa korzeniowe oraz zielone, takie jak szpinak czy sałata. Ważne są również owoce, które zawierają łatwostrawne cukry i witaminy, a również błonnik i cenne minerały. Yorkshire terrier może dostawać między innymi: jabłka, banany. Natomiast nie powinno podawać się psu cytrusów i winogrona, a także suszonych owoców. Wypełniacze, są źródłem węglowodanów, ale nie zawsze można je wykorzystywać do żywienia yorka. Niektóre mogą mieć uczulenie na zboża i wtedy nie należy ich stosować. Jeżeli york dobrze je przyswaja, wtedy do jedzenia można dodawać ugotowany ryż lub makaron, a ewentualnie płatki owsiane. Najlepszymi tłuszczami dla yorkshire terriera są te pochodzenia zwierzęcego, jak na przykład: olej z łososia bądź wątróbek dorszowych.

 

Innymi dodatkami, które urozmaicą żywienie naszego pupila mogą być jajka, biały ser, jogurt naturalny, a ewentualnie zmielone siemię lniane, które dodatkowo poprawi wygląd i strukturę szaty yorka. Jeśli chodzi o szczeniaka yorkshire terrier żywienie powinno obejmować małe porcje, takie, które będzie w stanie pomieścić żołądek jednorazowo. Szczeniaki powinny jeść o stałych porach, a po 10 minutach powinno się zabrać miskę, bez względu na to czy została w całości opróżniona bądź nie. Nie powinniśmy zostawiać jedzenia w misce na cały dzień. Metoda ta, pozwala na przyzwyczajenie yorkshire terriera do prawidłowego karmienia, w którym żołądek o określonej godzinie będzie w stanie przesyłać do mózgu sygnał o poczucie głodu. Pozwoli to również na to, aby dorosły pies nie wybrzydzał podczas jedzenia posiłków. Stały dostęp, zarówno szczeniaki jak i dorosłe psy powinny mieć do miski ze świeżą wodą, którą należy w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *