Małe pieski. Rasy psów mini

Małe psy po prostu mają coś w sobie. Są urocze, mają charakter małego wojownika, zajmują niewiele miejsca w domu, nie jedzą tak dużo jak wielkie psy – największy dog niemiecki jadł 50 kilogramów karmy miesięcznie. Jednak wśród małych psów jest wiele ras, które mają swój temperament, specyficzną pielęgnację sierści i tryb życia.
Tak więc przedstawiamy listę rasy psów mini.

Rasy psów mini

Yorkshire terrier
Czyli popularny york. Co ciekawe, pierwotnie te urocze małe pieski, zostały wyhodowane do polowań na szczury. Obecnie ze szczurami mają niewiele wspólnego, ale pozostał im silny instynkt łowiecki, o którym nie można zapomnieć. Inaczej pies sam o nim przypomni łowiąc kreta z ogródka, czy mysz, która przyszła z pola…
Urocze, pełne energii i zawsze gotowe do zabawy.

Jack russell terrier
Jack russell oficjalnie jest rasą psa od 2000 roku. Charakteryzuje się dość małymi rozmiarami. Ma krótką sierść w trzech kolorach – białym, czarnym i podpalanym jednak w różnych układach. To zwinny, szybki piesek o charakterze małego rozrabiaki.
Jednak jak się na niego gniewać, kiedy spojrzy na ciebie wesołymi oczami merdając ogonem? Jest za to bardzo inteligentny i szybko uczy się wszelkich sztuczek.

West highland white terrier
Popularnie zwany westie, to mały piesek o białym, jak sama nazwa wskazuje, umaszczeniu. Jego czarny nosek i równie czarne oczy tworzą “trzy czarne kropki” na jego pyszczku, co tylko dodaje mu uroku.
Jest to dość aktywny piesek, który uwielbia gdy właściciel poświęca mu swój czas. Docenia wszelkie zabawy, długie spacery i wszystkie pieszczoty.

Terier szkocki
Ma dość krępą budowę ciała – krótkie nóżki i przysadzisty korpus. Zabawnie w tym zestawieniu prezentuje się jego duża głowa, optycznie powiększona przez charakterystyczne krzaczaste brwi i wąsy. Ma trzy możliwe umaszczenia – czarne, pręgowane lub pszeniczne.
Jest to zwierzę niezwykle inteligentne i bardzo przywiązują się do swojego właściciela. Może zaskoczyć nadmiernie dużą aktywnością. Mimo krótkich nóżek i krępej budowy jest niezwykle zwinny i szybki.

Pinczer miniaturowy
Czyli powszechnie ratlerek to mały piesek, który ma dość poważny rodowód. Wywodzi się bowiem od pinczera średniego, od którego z kolei pochodzi doberman. Może przez to ma tak silny temperament i dużą pewność. Przy czym jednak wykazuje zrównoważenie i nie atakuje innych psów. Jest inteligenty, przy odpowiednim treningu szybko się uczy. Wykazuje również ogromną, jak na takiego pieska wytrzymałość. Nie straszne mu więc długie spacery, a nawet wyjazdy na kilkudniowe wycieczki pod namiot.

Rasy psów mini jest wiele. Tu jest wskazana jedynie reprezentacyjna część tej grupy piesków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *