Rasy psów idealne dla alergików, nie gubiące sierści

Psy to świetni towarzysze. Te pocieszne stworzenia z piękną sierścią uwalniają z nas to co najlepsze. Jednak właśnie ta sierść. Niektórzy z nas nie mogą niestety mieć psów, które w dużym stopniu gubią ją ze względu na swoją alergię. Inne osoby po prostu nie mają czasu lub też chęci, by w całym domu codziennie sprzątać kłaki sierści.
Na całe szczęście istnieją rasy psów które nie gubią sierści.

Rasy psów które nie gubią sierści – istnieją, czy nie istnieją?

Na początek doprecyzujemy stwierdzenie, że nie gubią sierści. Prawda jest taka, że psy posiadają sierść – bo są rasy tak zwane nagie bez sierści – w jakimś stopniu ją gubią. Jednak może być to tak mały odsetek, że jedynie podczas czesania ich jest to zauważalne. Właśnie o takich psach powiemy kilka słów.

Pudel

Pudle to psy, które możemy zobaczyć w wielu odmianach pod względem wielkości. Są radosne, energiczne i uwielbiają się bawić. Jednak wszystkie mają charakterystyczną sierść. Wełnisty włos kręci się, jest bardzo miękki ale przede wszystkim nie wypada często i obficie.
Przy regularnej pielęgnacji nie znajdziemy nawet włosa, który by wypadł z tych psów bardzo przyjaznym alergikom.

Bichon frise

Mały, śnieżnobiały pies, którego sierść praktycznie nie wypada. Jednak wymaga to bardzo czasochłonnej i skomplikowanej pielęgnacji. Mimo to pies odwdzięczy się za wszystko. Uwielbia pieszczoty i spędzanie czasu ze swoim właścicielem.

Yorkshire terrier

Czyli innymi słowy york. Kiedyś polował na szczury, a obecnie jest to żywiołowe i wesołe zwierzę, przystosowane do życia kanapowego psa. Uparty i zadziorny co prawda, jednak niezwykle przyjazny pies. Praktycznie nie linieje, a jego sierść łatwo uczesać w najbardziej wymyślne psie fryzury z wybiegów.

Cairn terrier

Niewielki piesek, który po pierwsze nie gubi sierści i po drugie jest pierwszym na tej liście, który nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Wystarczy tylko raz na tydzień go czesać i co jakiś czas obcinać włosy.
Energiczny piesek, mały myśliwy, który uwielbia spędzać czas na dworze z właścicielem.

Sznaucer

Wszystkie odmiany sznaucerów – miniaturka, średni i duży – mają charakterystyczną szorstką sierść, która dość sporadycznie linieje. Nie wymaga ona specjalnych zabiegów.
Sam piesek natomiast to świetny kompan dla rodziny, który ma zadatki na stróża. Energiczny, wesoły pies uwielbiający zabawy i silnie przywiązujący się do właścicieli.

Maltańczyk

Maltańczyk to dość charakterystyczny niewielki piesek. Te niecałe 4 kilogramy to idealny towarzysz dla rodzin z dziećmi. Uwielbia zabawy i pieszczoty.
Co najważniejsze od wielu lat ma etykietę psa dla alergików. Nie gubi sierści ale cena za to jest duża – wymaga specjalnego traktowania i częstych wizyt u fryzjera. Sierść trzeba prawie codziennie czesać ewentualnie ścinać na krótko – najlepsza opcja na lato, kiedy psu jest po prostu gorąco.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *