Jakie popularne ryby warto mieć w akwarium?

Zakładając akwarium , musimy rozsądnie podejść do ryb, które w nim będą. Niektóre gatunki razem mogą nie czuć się dobrze. Są też takie, które będą czuły się doskonale. Ryby, mimo że małe zwierzęta, które całe życie spędzają w akwarium, mają spore wymagania.

Fascynujący podwodny świat i popularne ryby

Wyróżniamy dwa rodzaje akwariów. Są to akwaria słodkowodne i morskie. Te drugie są bardziej skomplikowane i wymagają sporej wiedzy od właściciela. Najpopularniejsze w domach są akwaria słodkowodne. Temperatura w takich akwariach rzadko jest o temperaturze pokojowej, zazwyczaj właściciele pilnują, by temperatura wahała się w granicach 24-26 stopni.
Najpopularniejsze są akwaria towarzyskie. Musimy uwzględniać podstawowe wymagania mieszkańców, a wtedy naprawdę będą łatwe w pielęgnacji. Akwarium takie może sprawić właścicielowi wiele radości, będzie też piękną wizytówką i ozdoba mieszkania.
Podczas łączenia ryb bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów. Ryby te muszą mieć takie same wymagania – oświetlenie, temperatura, jakość wody, odżywianie. Również temperament ryb musi być podobny. Choć nam, ludziom, czasem ciężko w to uwierzyć, to te małe zwierzątka również mają określone zachowania.

Najbardziej znane ryby do akwarium

Najbardziej popularne ryby akwariowe:

  • Miedzik obrzeżony – jest to łagodna ryba pochodząca z Ameryki Południowej. Jest to ryba stadna. Nadaje się do akwarium towarzyskiego
  • Zwinnik jarzeniec – Ryba, która pochodzi z Ameryki Południowej i Azji. Ryba o łagodny usposobieniu. Nadaje się do każdego zbiornika towarzyskiego.
  • Neon Innesa – Pochodzi z dopływu górnej Amazonki. Ryba ta jest stadna, towarzyska i spokojna. Pięknie prezentuje się, gdy w zbiorniku jest dużo roślin.
  • Bystrzyk ozdobny – Pochodzi od Gujany do Górnej Amazonki. Jest bardzo spokojną rybą. Jest to ryba stadna. Uwielbia zbiorniki z dużą liczbą roślin.
  • Hokejówka amazońska – Jest to również ryba stadna. Jest zalecana początkującym akwarystom.
  • Gupik – jest to chyba jedna z najbardziej popularnych ryb akwariowych. Je najczęściej spotykamy w akwariach. Są to ryby spokojne i stadne.
  • Mieczyk Hellera – tę rybę również bardzo często można spotkać w akwariach słodkowodnych. Są to łagodne ryby. Bardzo łatwo się rozmnażają.

Rośliny do akwarium

By ryby czuły się dobrze w naszym akwarium, musimy pamiętać o roślinach. Najbardziej popularne rośliny akwariowe to: Kabomba, Nadwódka trójkwiatowa, Onowodek kędzierzawy, Zwartka Willisa, Żabienica Blehera, Żabienica delikatna. Przed zakupem roślin skonsultuj się ze sprzedawcą czy te rośliny będą odpowiednie dla ryb, które posiadasz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *