Najlepsze rasy psów dla osób z alergią na roztocza: Wybierz psa bez alergenów

Jaki pies dla alergików? – najlepsze rasy dla osób z alergią na roztocza

Wiele osób z alergią na roztocza z powodu swojego schorzenia rezygnuje z posiadania pupila. Nie musi tak jednak być, ponieważ istnieją pewne rasy psów, które nie wywołują reakcji alergicznych. Oto lista najbardziej polecanych psów dla alergików.

  1. Pszczoły i Labradoodle – optymalne mieszanki

Pszczoły i Labradoodle to rasy, które zostały wyhodowane w celu zapewnienia przyjazności dla ludzi z alergiami. Psy te to mieszanki pomiędzy pudlami a psami, które rzucają sierść rzadziej niż inne rasy. W wyniku tego są mniej alergenowe, a ich futro jest bardziej przyjazne dla ludzi z alergią.

  1. Terrier bezwłosy – bezwzględny lider bez pyłu

Terrier bezwłosy jest również znany jako peruwiański bezwłosy. Jest to jedna z najbardziej bezpiecznych ras psów dla alergików. Jego futro może być nieobecne lub krótkie, co uniemożliwia wnikanie pyłu i roztoczy. Ten pies jest aktywny i ma żywą osobowość, dzięki czemu będzie idealnym towarzyszem dla całej rodziny.

  1. Spinone Italiano – pies myśliwski, idealny dla alergików

Spinone Italiano to rasa psa myśliwskiego, która ma przyjazne dla alergików włosie. Futro tego psa jest pikowane, co powoduje, że ​​jest bardzo podobne do ludzkiego włosia. Spinone Italiano jest bardzo inteligentnym psem i łatwo się go szkoli.

  1. Maltańczyk – bardzo elegancki, ale przyjazny dla alergików

Maltańczyk to mały, ale elegancki pies, który nie ma podwłosia, ale jedynie jedną warstwę sierści. Dzięki temu rasa ta jest idealna dla osób z alergią. Ich sierść jest również bardzo miękka, przez co Maltańczyk jest miłym i miłym psem dla całej rodziny.

  1. Chihuahua – mały pies, mało alergenów

Chihuahua to najmniejsza rasa psa na świecie, ale nie bójcie się – może być doskonałym psem dla alergików. Mają krótkie sierści, dzięki czemu są mniej alergenowe niż inne rasy. Ponadto są bardzo proaktywni i uwielbiają bawić się z ludźmi.

Podsumowując, posiadanie psa dla alergików nie musi być niemożliwe. Istnieje wiele ras psów, które są przyjazne dla ludzi z alergiami. Wybór odpowiedniego psa jest ważny, ponieważ prawidłowe przyjęcie do domu lub mieszkania może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia. Z tej listy najlepszych ras psów dla alergików można wybrać idealnego pupila, który będzie doskonałym towarzyszem życiowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *