Wodny świat rybek akwariowych

Ludzie mają różne pasje i zamiłowania, w różny sposób spędzają wolny czas. W ostatnim czasie bardzo modne stało się zamiłowanie do hodowania ryb w akwariach. W sklepach można zakupić różne akwaria w dowolnym rozmiarze. Dzięki temu można je dopasować do warunków mieszkaniowych. Potem pozostaje zaopatrzenie się w potrzebne akcesoria akwariowe i oczywiście zarybienie akwarium.

Jakie ryby wybrać do swojego akwarium?

Na początku przygody z akwarium należy się zastanowić jakie rybki chce się hodować. Wybór w tej kwestii jest bardzo duży, jest więc z czego wybierać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każda rasa ryb ma swoje specjalne potrzeby akwariowe, związane z wodą, jej temperaturą, z towarzystwem innych ryb. Nie każda ryba dogada się z inną ryby, niektóre ryby są dosyć agresywne. Dlatego przed wyborem odpowiednich ryb do akwarium warto się zapytać o poradę sprzedawcę w sklepie akwarystycznym, który na pewno dobrze w tej kwestii doradzi.

Krewetki rodzaje akwariowe

Bardzo ciekawą propozycją do akwarium są krewetki. To wyjątkowe wodne zwierzęta, które mają bardzo specyficzne potrzeby. Do najbardziej popularnych gatunków krewetek akwariowych można zaliczyć krewetki Amano, Tiger, Filtrujące, Orange, Ghost, Red Cherry, Red Crystal, Babaulti Green. Najpopularniejsze z nich to zdecydowanie krewetki tygrysie, które mają bardzo ciekawy wygląd i są dosyć odporne na różne szkodliwe czynniki. Wszystkie krewetki rodzaje akwariowe można znaleźć szczegółowo opisane na blogach poświęconych akwarystyce i wodnym stworzeniom.

Ciekawostki o krewetkach

Krewetki nie są zbyt wielkimi stworzeniami, dorastają maksymalnie do 10cm długości, nie zajmują więc dużo miejsca. Można więc spokojnie dla nich zakupić niewielkie akwarium, bo nie potrzebują one zbyt dużo miejsca. Do akwarium należy dokupić oświetlenie, grzałkę i dobry filtr, czyli taki sam zestaw początkowy jak dla rybek. Jako, że krewetki potrafią się poruszać po szybach i wspinać się, to powinny mieć zamkniętą pokrywę, która zabezpieczy akwarium przed ucieczką z niego krewetek.

Co jeszcze powinno się znaleźć w akwarium z krewetkami?

Krewetki lubią się chować, dlatego w akwarium nie może zabraknąć dużej ilości roślinek. Do tego należy dokupić odpowiednie podłoże, bez niego woda nie będzie miała odpowiednich parametrów a roślinki się nie utrzymają. Woda w akwarium nie może być za ciepła, w żadnym wypadku nie może przekraczać 30 stopni, bo tego krewetki nie wytrzymają. Woda powinna też być właściwie natleniona, trzeba też pilnować poziomu azotynów i amoniaku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *