Rekordziści wśród psów – największe psy rasowe

Patrząc na dorosłego owczarka niemieckiego lub labradora masz wrażenie, że to duży pies? Cóż, duży jest na pewno, jednak te największe psy rasowe, sprawiają, że wyglądają jak typowe terriery. Oto przedstawimy wam kilku psich rekordzistów z Księgi Rekordów Guinnesa, którzy zasłynęli ze swoich kolosalnych rozmiarów.

Największe psy rasowe – dogi niemieckie

Dogi niemieckie są uznawane za największe psy na świecie. Choć przeciętny dog jest mniejszy od bernardyna to jednak mają oni swoich rekordzistów zapisanych w Księdze Rekordów Guinnessa.
Shamgret Danzas to oficjalnie pierwszy gigantyczny dog niemiecki. Otrzymał tytuł największego psa świata mając ponad metr wysokości i ważąc 108 kilogramów.
W 2004 roku zdetronizował go jednak Gibson . Młodszy dog przerósł go o 3 centymetry, ale przełożyło się to na 31 kilogramów wagi mniej.
2009 roku należał do Tytana . Ten niestety ślepy, głuchy i schorowany pies był mimo wszystko pół centymetra wyższy od Gibsona. Ustanowił rekord do 2013 roku.

Gigantyczny George , bo tak mówiono o nowym rekordziści, miał 109 centymetrów wzrostu, ważył 111 kilogramów, a długość od czubka głowy po koniec do czubka ogona wynosiła 220 centymetrów. Oprah Winfrey zaprosiła go do swojego programu. Żeby stawić się na zaproszenie właściciele Geogra musieli zarezerwować trzy miejsca pasażerskie dla psa. Nie mieścił się bowiem w luku bagażowym. Jak zdradził właściciel zjadał 50 kilogramów karmy miesięcznie, a zamiast miski z wodą miał kuchenny zlew.

I to nie jest koniec ogromnych dogów niemieckich. Następną Georga był Zeus . Przebił rekord poprzednika o 2,5 centymetra wzrostu, a gdy stawał na tylnych łapach miał 226 centymetrów. Nawiasem mówiąc jest to prawie tyle ile mierzy najwyższy człowiek na świecie. Przy takim wzroście ważył niewiele ponad 70 kilogramów.

Rekordowe mastify angielskie

Dogi to zdecydowanie najwyższe psy świata. Jednak jeśli chodzi o wagę, to superciężka waga jest zdominowana przez mastify angielskie. Mają maksymalnie 90 centymetrów wzrostu ale ich przeciętna waga wynosi od 75 do 120 kilogramów. Jest to więcej niż rekordowe dogi, przy czym to waga zdrowego samca mastifa.
Jednak od 1989 roku rekordzistą jest Zorba . Ten mastif była jak kucyk, bo ważył ponad 155 kilogramów.
Nie ma również jego następców – Księga Rekordów Guinnesa nie akceptuje następnych, ale coś o nich wiadomo.
Co prawda Moose był lżejszy o 25 kilogramów jednak to dalej jest ogromny pies.

Rekordowy bernardyn

Poczciwe bernardyny kojarzone z drewnianą małą beczką brandy na szyi są znane z rozmiarów. Zwykle mają 90 centymetrów wzrostu i ważą od 72 do 108 kilogramów. W teorii są więc większe od przeciętnego doga niemieckiego. Tylko, że są dogi które znacznie rosną ponad miarę. U bernardynów prawie się to nie zdarza. Prawie.
Benedictine byłby najcięższym psem świata obecnie. Ważył 160 kilogramów, jednak wynik nie jest oficjalny. Księga Rekordów Guinnesa nie prowadzi już kategorii najcięższy pies. Jednak nieoficjalnie – jest to rekordzista jeśli chodzi o największe psy rasowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *