Najciekawsze umaszczenia kotów

Domowymi pupilkami najczęściej zostają koty i psy. Można zauważyć, że po ulicach biega coraz mniej bezpańskich zwierząt, bo ludzie zaczęli się przykładać do opieki nad swoimi zwierzętami i nawet koty stały się typowymi zwierzętami domowymi niewychodzącymi. Niezależnie od tego czy wybierze się kota rasowego czy zwykłego małego mruczka, kot ten stanie się wiernym towarzyszem i przyjacielem, jeśli tylko w odpowiedni sposób się o niego zadba.

Jakiego kota wybrać?

Koty są bardzo różne, mają różne wielkości i umaszczenia. Można jednak zauważyć, że niektóre umaszczenia kotów są dosyć rzadkie i przez to bardzo cenne. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się mały rudy kot. Kotek o rudym umaszczeniu jest naprawdę wyjątkowy, zwłaszcza jeśli jest cały rudy bez żadnych domieszek. Taki rudzielec jest bardzo uroczy i każdemu przypadnie do gustu.

W jakiej rasie najczęściej występują rude koty?

Rasy kotów są bardzo różnorodne. Koty różnią się między sobą głównie umaszczeniem i długością sierści. Rude umaszczenie u kotów występuje najczęściej w przypadku kotów bengalskich i kotów rasy maine coon. Koty bengalskie mają rude umaszczenie i charakterystyczne centki w ciemnym kolorze, które upodabniają je do lampartów. Z kolei maine coony mają jednolite umarszczenie, z lekkim cieniowaniem. W tej rasy rudy kolor występuje bardzo często.

Jakie potrzeby ma mały rudy kot?

Małe koty mają zupełnie inne potrzeby niż duże, dorosłe koty. Jeśli chodzi konkretnie o rude koty, to nie mają one żadnych specyficznych potrzeb. Na pewno małe kocięta wymagają większej opieki i pielęgnacji niż duże koty, które są dosyć samowystarczalne. Małe kocięta trzeba nauczyć czystości a więc korzystania z kuwety. Do tego trzeba je przyzwyczaić do karmy dla kociąt, co początkowo może być niełatwe, jeśli kotek dopiero co został odstawiony od mleka matki. Małe kociątka są też bardzo ciekawe, dlatego trzeba zabezpieczyć dom w taki sposób, by przy jego eksplorowaniu nie zrobiły sobie krzywdy.

Rude koty z bajek

Motyw rudego kota jest bardzo popularny, często można go spotkać w bajkach i w filmach. Najpopularniejszym rudym kotem z kreskówek jest oczywiście Garfield. Ten miłośnik lazani zdobył serce każdego dziecka, jego rude umaszczenie bardzo się rzuca w oczy. Kolejnym ciekawym przykładem jest kot Klakier z Smerfów i kot z butach z bajki Shrek. Jak więc można zauważyć, motyw rudego kota jest na tyle ciekawy, że można go spotkać w różnych miejscach. To znaczy, że takie umaszczenie bardzo się podoba i to dorosłym i dzieciom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *