Cechy kotów

Koty należą do wspaniałych i niezwykle wrażliwych zwierząt. Dziedziczą swoje cechy po rodzicach, a doświadczenie czy obyczaje czerpią ze środowiska, w którym zamieszkują. Warto wiedzieć, że od momentu narodzin koty są indywidualistami. Nie są w stanie przyporządkować się do woli i życzeniom człowieka. Jednak, wszystkie koty potrzebują kontaktu zarówno ze swoim opiekunem jak i z całym swoim stadem domowym. Są wyjątkowo wrażliwe i bardzo inteligentne.

 

Jesteśmy w stanie nauczyć kota bardzo wielu rzeczy, jednak nie zawsze będzie to wykonywał. Wszystko zależy bowiem od jego woli. Koty wykazują również ogromną skłonność do przeróżnych zabaw, ruchliwość, ciekawość, a także odwagę, która wiąże się z poznawaniem nowego otoczenia. Koty, nie należą do samotników. Potrzebują stałego kontaktu ze swoim opiekunem. Lubią zachowywać swoją niezależność, jednak kontakt z opiekunem jest im czasem bardziej potrzebny niż psu. Koty potrafią być bardziej zaborcze w stosunku do opiekuna, potrafią wyraźnie okazywać niezadowolenie np. z pozostawienia ich samych na wiele godzin, witają się bardzo radośnie i czule. Dopiero w towarzystwie swojego opiekuna czują się w pełni szczęśliwe i bezpieczne.

 

Koty, szczególnie domowe bardzo chętnie nawiązują relacje z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Zwierzęta te potrafią również być bardzo związane ze sobą, bez względu na płeć. Koty, chętnie spędzają czas ze swoimi opiekunami. Są w stanie zająć ich każdą wolną chwilę, prosząc o chwilę zabawy bądź uwagi, chociażby w postaci pieszczot czy głaskania. Wszystkie koty są drapieżnikami, a więc nie tylko polują na mniejsze zwierzęta, ale również mogą stać się same potencjalną ofiarą, dlatego wykazują silny instynkt samozachowawczy. W pierwszej kolejności, koty unikają niebezpieczeństwa i starają się zachowywać ostrożność w nieznanym środowisku, gdzie zazwyczaj się chowają.

 

Cechy kotów wykazują również ukrywanie wszelkich chorób bądź dolegliwości. Zachowania te, są również często spotykane u zwierząt domowych. Możemy to obserwować zazwyczaj podczas odwiedzin obcych osób w naszym w domu, kiedy nasz pupil unika bliskiego spotkania z nieznanym osobnikiem, nie wychodzi ze swojego posłania, bądź po prostu zachowuje dystans. Reagują na zagrożenie ucieczką, a jeśli nie mają takiej możliwości, wtedy starają się odstraszyć nieprzyjaciela. Często, wydaje nam się, że koty bywają złośliwe i nie jesteśmy w stanie zrozumieć co jest tego powodem. Błędnie myślimy, że koty zwyczajnie się mszczą, jednak pamiętajmy, że są ogromnymi indywidualistami i samotnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *