Jak zneutralizować koci mocz

Wiele osób jest zafascynowanych możliwością posiadania futrzanego przyjaciela do tego stopnia, że decydują się na adopcję lub zakup kota. Pierwsze dni bywają trudne, ponieważ mały przyjaciel musi zadomowić się w całkowicie nowych przestrzeniach, co często wymaga zakupu przedmiotów takich jak kuweta, legowisko czy miseczki, ale także odpowiedniej karmy i żwirku do kuwety.

Problemy z kotem – jak zneutralizować koci mocz?

Bardzo dużym problemem jest nie tylko to, aby kociak dobrze został przyjęty przez zwierzęta, które już z nami mieszkają, ale również, by sam odpowiednio się zachowywał. Często zdarzają się sytuacje, w których koc znaczy teren, jest to wynik jego procesu dorastania i coś całkowicie naturalnego. W takiej sytuacji należy szybko usunąć mocz kota i zneutralizować zapach. Doskonale sprawdzi się ocet z dodatkiem skórki z cytrusów, ale również posypanie cynamonem na sam koniec sprzątania, ponieważ koty  bardzo nie lubią tego zapachu. W efekcie nie tylko kot będzie omijał takie miejsce, ale przede wszystkim można będzie w naprawdę krótkim czasie przekonać kotka, by załatwiał się we wskazanym przez nas miejscu. Dobrym rozwiązaniem będzie wykastrowanie kota, ponieważ dzięki temu przestanie znaczyć teren.

Warto to uczynić już przy pierwszym takim znaczeniu, ponieważ wtedy mocz jest bardziej skoncentrowany, niż przy tradycyjnym załatwianiu potrze fizjologicznych. Oznacza to, że należy wtedy skupić się nie tylko na posprzątaniu, ale również na wykastrowaniu kota. Oczywiście można zakupić gotowe produkty do usuwania zapachu moczu, jednak ich skuteczność będzie pozostawiała wiele do życzenia, ponadto bardzo często są one bardzo drogie. Warto zastosować domowe sposoby, ponieważ kot jest przyjacielem człowieka i można uczynić wiele, by wspólne życie było naprawdę przyjemne. Początki bywają trudne, jednak wraz z biegiem czasu można będzie samodzielnie ocenić, że kastracja i odpowiednie zadbanie o potrzeby kota wpłynie pozytywnie na samopoczucie nasze, jak i również samego kota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *