Różne ciekawostki z życia psów

Warto przygarnąć do swojego domu jakieś zwierzę, bo odwdzięczy się ono miłością, oddaniem i uwielbieniem. Najbardziej popularnymi zwierzakami domowymi są koty i psy, bo można je łatwo wychować i przyzwyczaić do siebie. Psy od wieków są wiernymi towarzyszami ludzi, towarzyszą im w życiu codziennym na wiele różnych sposobów. To bardzo rozumne zwierzęta, które mają wiele zalet. Warto się nieco więcej o nich dowiedzieć.

Najciekawsze rasy psów

Na świecie istnieją setki ras psów i ich odmian. Z każdego kraju wywodzi się jakaś charakterystyczna rasa psów, każdy więc może znaleźć dla siebie odpowiedniego towarzysza. Można się zdecydować na małego pieska lub na bardzo dużego, na psa obronnego lub rodzinnego. Wybór w tej kwestii jest przeogromny. Do najpopularniejszych psów małych ras można zaliczyć Yorka, Shitzu, Jamnika, mopsa czy Chihuahua. Z kolei popularne duże rasy psów to owczarek niemiecki, golden retriever, labrador, rotwailer czy dog angielski.

Ile w ciąży jest pies?

Wiele osób się zastanawia ile w ciąży jest pies?. U psów ciąża jest o wiele krótsza niż u ludzi, u ludzi trwa ona aż 9 miesięcy. Zaś psia ciąża trwa zaledwie dwa miesiące, a dokładnie od 58 do 68 dni, w zależności od rasy, wielkości psa, jego kondycji i przebiegu ciąży. Po takim czasie można stwierdzić, że ciąża jest całkowicie donoszona a pieski w pełni rozwinięte i zdrowe. Całą ciążę u psów powinien monitorować weterynarz. W razie jakichkolwiek problemów trzeba się z psem do niego zgłosić jak najszybciej. Poza tym poród odbywa się w naturalny sposób w domu, trzeba jednak przygotować psu miejsce na czas porodu i połogu. Jeśli pieski są za duże, może być konieczne wykonanie cesarskiego cięcia, wtedy czas bardzo się liczy i trzeba szybko udać się do gabinetu weterynaryjnego.

Opieka suki nad szczeniętami

Zwykle suki są bardzo uczuciowe w stosunku do swoich szczeniąt i bardzo starannie się nimi zajmują. Opiekują się nimi w 100 procentach od momentu porodu aż do osiągnięcia przez nie wieku, w którym mogą same jeść i wychodzić z kojca. Psia mama dba o higienę swoich maleństw, dostarcza im też pożywienie w postaci treściwego mleka. Kiedy pieski zaczynają się same poruszać po domu, psia mama pilnuje ich każdego kroku i chroni je przed każdym niebezpieczeństwem. Może je też strofować, gdy niewłaściwie się zachowują, ale jest to bardzo łagodne strofowanie. Psia mama jest idealnym przykładem typowo matczynej miłości, oddania i poświęcenia, daje dzieciom wszystko to, co jest dla nich najlepsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *