Najlepsza sucha karma dla szczeniaka

W pierwszych miesiącach życia, szczeniak potrzebuje nie tylko dużo snu, zabawy czy przytulania, ale również odpowiednio dobranego żywienia, które będzie w pełni wartościowe i doda mu mnóstwa energii i szczęścia, a także zdrowia.

 

Wiadomo, że zdrowy i pełnowartościowy posiłek jest podstawą do zapewnienia psu długiego życia, a także pozwala mu czerpać z niego ogrom radości. Przy żywieniu szczeniąt bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju suche karmy. Bazują one, na wysokowartościowych składnikach, które zapewniają pupilowi optymalną dbałość o organizm w ważnym okresie jego życia. Na rynku, dostępne są różnego rodzaju suche karmy dla szczeniąt, które oferują szereg korzyści. Stałe składniki tego suchego pożywienia, spożywanego regularnie pomagają w usuwaniu płytki nazębnej, ponieważ powodują tarcie powierzchni zęba. Dodatkowo, sucha karma jest bardzo łatwa w porcjowaniu. W łatwy sposób jesteśmy w stanie odmierzyć jej odpowiednią ilość dla naszego szczeniaka. Najlepsza sucha karma dla szczeniaka może być również znacznie dłużej przechowywana niż karma mokra.

 

Jeśli nasz pupil jest w trakcie wymiany uzębienia jesteśmy w stanie ułatwić mu spożywanie pokarmu. Mianowicie, możemy zamoczyć krokiety karmy w letniej wodzie, dzięki czemu karma napęcznieje, stanie się bardziej miękka i łatwiejsza do pogryzienia. Rozwój szczeniaka jest wyjątkowo złożonym procesem. Organizm każdego psa potrzebuje specjalnego stosunku wapnia i fosforu, który wspomaga budowę mocnych kości. Ilości białek, witamin, minerałów, tłuszczów i węglowodanów muszą być również odpowiednio dostosowane do potrzeb każdego rosnącego szczenięcia. Najlepsza sucha karma dla szczeniaka, posiada właśnie taką odpowiednią kompozycję składników i dba o to, by młody piesek wyrósł na silnego, zdrowego dorosłego psa. Dopiero po zakończeniu fazy wzrostu możemy karmić psa odpowiednią karmą dla dorosłych psów.

 

Wcześniej, należy podawać mu odpowiednio dobraną karmę dla szczeniąt, ponieważ jej kompozycja wraz z niezbędnymi do wzrostu składnikami odżywczymi zapewnia, że struktura szkieletowa psa może się w pełni prawidłowo rozwijać, bez żadnych komplikacji. Odpowiednie żywienie zapobiega również chorobom stawów, które mogą być niezwykle bolesne, zwłaszcza w późniejszym okresie życia psa. Warto podawać szczeniakowi najlepszą suchą karmę, do momentu, w którym organizm nie będzie w pełni rozwinięty. Właśnie w ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć dla niego solidną podstawę do szczęśliwego i długiego życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *