Rodzaje świnek morskich – wiele możliwości

Szukasz domowego pupila, ale nie odpowiada Ci kos ani pies? Wybierz świnkę morską, która może okazać się doskonałym towarzyszem codzienności. Jakie są świnki morskie rodzaje i jak dbać o te zwierzaki? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w kolejnych akapitach. Zapraszamy do lektury.

Świnki morskie rodzaje

Kawie domowe występują w trzech rodzajach: bezwłose, krótkowłose, długowłose. Jeśli chodzi o rasy, istnieje ich wiele. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:

  1. Świnka Abisyńska – jest to świnka z rodzaju krótkowłosych. Często określana jest mianem rozetki, dzięki swojej charakterystycznej sierści. Włosy są sztywne, sierść odstaje od ciała.
  2. Rex – kolejna świnka z rodzaju krótkowłosych. Jej futerko jest gładkie, przyjemne w dotyku.
  3. Peruwianka – to już świnka z rodzaju długowłosych. Peruwianka ma długie włosie, może dorastać do nawet 50 centymetrów. Aby jednak osiągnąć aż taką długość, potrzebne są odpowiednie warunki.
  4. Merino – kolejna świnka z rodzaju długowłosych. Jej cechą charakterystyczną jest rozetka na głowie, która przypomina koronę. Świnki tej rasy mogą przypominać owce, a to ze względu na ich charakterystyczną sierść.

Niezależnie od tego, jaką świnkę wybierzesz, każda z nich potrzebuje odpowiedniej opieki oraz warunków do życia. Kilka ważnych informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Opieka nad świnką morską

Jeśli chodzi o opiekę nad kawią domową, należy pamiętać o klatce, która będzie dawała pupilowi swobodę poruszania się. Taką klatkę należy wyposażyć w poidełko na wodę, a także miskę na karmę. Nie można również zapomnieć o wyłożeniu podłoża oraz o zabawkach, które urozmaicą czas spędzany w klatce. Dobrym wyborem okażą się wszelkiego rodzaju tunele, które kawie domowe uwielbiają pokonywać.
Ważną kwestią jest również zapewnianie śwince odpowiedniego żywienia. Warto wybierać sprawdzone karmy, które posiadają dobry dla świnek morskich skład. Dietę trzeba także urozmaicać. Warto robić to za pomocą warzyw i owoców. Pamiętaj jednak, aby przed podaniem pupilowi konkretnego smakołyka upewnić się, że na pewno może go spożywać.
Świnki morskie lubią mieć kontakt ze swoim opiekunem. Warto codziennie dbać o wspólne spędzanie czasu. Można wówczas głaskać świnkę, czesać lub po prostu towarzyszyć w poznawaniu świata poza klatką.
Aby świnka pozostawała w dobrej formie, warto również zadbać o jej sierść oraz pazury. Delikatne szczotkowanie odpowiednimi akcesoriami do konieczność. Pazury również należy przycinać regularnie, chyba, że świnka może ścierać je samodzielnie o odpowiednie podłoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *