Karma dla kotów z nadwagą – zadbaj o pupila

Chociaż duża ilość osób uwielbia psy, istnieje również wielu miłośników kotów. Odpowiednia opieka nad pupilem sprawia, że kot może stać się dobrym towarzysze codzienności na wiele lat. Co jednak robić, gdy kot cierpi na otyłość? Jakie są jej przyczyny? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Otyłość u kota – przyczyny

Otyłość u kota może mieć różne przyczyny. Wśród najczęstszych znajduje się monotonny tryb życia, nieodpowiednio dopasowana dieta, niewystarczająca ilość ruchu. Otyłość może być również spowodowana spowolnionym metabolizmem zwierzaka, przyjmowaniem niektórych leków oraz różnymi chorobami. Uwarunkowania genetyczne, kastracja lub sterylizacja to kolejne możliwe przyczyny otyłości u kotów.
Warto pamiętać, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeśli chcesz uniknąć otyłości u kota, warto zapamiętać co może być jej przyczyną i starać się unikać tego, co może przyczynić się do otyłości u zwierzaka. Co robić, gdy już do tego doszło? O tym poniżej.

Karma dla kotów z nadwagą

Pierwsze o co należy zadbać w walce z otyłością u zwierzaka, to odpowiedni sposób żywienia. Karma dla kotów z nadwagą okaże się odpowiednia. Przed zakupem upewnij się, że skład jest prawidłowy. Warto zasięgnąć porady weterynarza, aby wybrać najlepszą karmę dla kota. W takiej karmie powinny być mocno ograniczone węglowodany oraz tłuszcze. Karma musi jednocześnie zapewniać organizmowi zwierzaka wszystko to, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Więcej ruchu

Każdy kot potrzebuje codziennej dawki ruchu i aktywności. Jeśli jej brak mógł być przyczyną otyłości zwierzaka, należy zmienić codzienne nawyki. Warto wyjść czasami z kotem na spacer, pamiętając o jego bezpieczeństwie. Smycz to ważny element wyposażenia kociego opiekuna. Dzięki niej możesz zadbać o dobro swojego pupila na spacerze. Taka codzienna dawka ruchu na pewno wpłynie pozytywnie na Twojego kota. Poza spacerami, warto również stawiać na aktywność w domu. Zabawa z pupilem to świetna sprawa, która pozwoli zadbać zwierzakowi o dobrą formę. W sklepach zoologicznych znajdziesz wiele zabawek, które na pewno zainteresują Twojego pupila i zachęcą do ruchu.

Zakończenie

Otyłość u kota może być spowodowana różnymi czynnikami. Zawsze warto jest zapobiegać niż leczyć. Odpowiednio dobrana dieta oraz codzienna dawka ruchu to podstawa. Jeśli Twój kot jest otyły, warto podawać mu karmę dostosowaną do jego potrzeb. Zadbaj także o to, aby pupil nie siedział całymi dniami bezczynnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *